Головний лікар закладу Іван Зима називає 2018-й роком прориву в технічному оновленні обласної лікарні. За рік нове дороговартісне обладнання встановили одразу в трьох відділеннях медичного закладу.
Насамперед, модернізували матеріально-технічну базу для серцево-судинного Центру, адже більше половини дорослого населення Рівненщини має хвороби серцево-судинної системи. Спочатку потужний ангіограф встановили завдяки проекту Світового Банку. Другий ангіограф, вартістю понад 23 мільйони гривень, закупили за бюджетні кошти.
«Дякуючи підтримці керівництва Рівненщини з обласного бюджету спрямували 11,5 мільйонів, решту коштів залучили з державного. Потреба в такому обладнанні колосальна: за минулий рік проведено понад 1000 операцій. Уже створена черга для проведення таких маніпуляцій. Ми зможемо врятувати ще багато життів», – не приховує задоволення головний лікар медзакладу Іван Зима. Він додав, що в рамках проекту Світового банку Центр також отримав кардіоваскулярний УЗД-сканер і дефібрилятор-монітор. Вартість такого обладнання понад 1 мільйон гривень. Ще на 700 тисяч придбали витратних матеріалів для проведення операцій.
Можливість отримувати сучасну допомогу мешканці області віднедавна мають і в гастроентерологічному центрі Рівненської обласної лікарні. Тут встановили ендоскопічну систему експертного класу. Її вартість понад 9 мільйонів гривень, 8 з яких залучили народні депутати за рахунок субвенції з держбюджету, а решта співфінансувала область.
«Апарат такого класу єдиний на всю країну, – розповідає провідний лікар-ендоскопіст Віталій Лазарчук. – Унікальна надсучасна розробка фахівців Японії та Європи дозволяє проводити обстеження шлунково-кишкового тракту максимально точно, а хірургічні втручання – із мінімальним травматизмом для пацієнта. Ендоскоп унікальний й тим, що завдяки вуглекислому газу, який використовується під час діагностики, обстеження набагато легше переноситься пацієнтами».
А нещодавно ідеальні умови стерильності створили і в Центрі ортопедії та травматології.
Тут встановили сучасну систему подачі ламінованих потоків стерильного повітря на операційне поле. За словами завідувача обласного Центру ортопедії, травматології та вертебрології Валентина Піонтковського, завдяки такому обладнанню операції відбуватимуться із мінімальним ризиком інфекційних ускладнень для пацієнта. Ця медтехніка є в найсучасніших клініках Європи. На придбання системи область спрямувала 980 тисяч гривень.
До слова, завдяки впровадженню передового досвіду оперативних втручань та оновленню обладнання, днями в Центрі провели першу операцію із заміни плечового суглобу. Раніше, щоб замінити суглоб, мешканцям Рівненщини необхідно було їхати в іншу область, або за кордон.
Варто нагадати, що роком раніше медобладнання оновили також в урологічному відділенні та Центрі мікрохірургії ока.
«Крок за кроком ми збільшуємо лікувальні можливості наших медзакладів, – розповідає голова Рівненської ОДА Олексій Муляренко. – Як це відбувається? Без сумніву, необхідне сучасне, передове на сьогодні обладнання – і ми шукаємо кошти, щоб придбати його. Не тільки оновлюємо старі прилади, а й встановлюємо нові, що збільшує спектр доступних медпослуг в Рівненській області. Наша справа, як обласної влади, – визначити медицину пріоритетом і підтверджувати це справами. Підрахували – лише за 2018 рік інвестували в модернізацію обладнання обласної лікарні майже 35 мільйонів гривень. Залучаємо усі доступні ресурси та інструменти – від місцевих коштів, до допомоги народних депутатів, бо головне – це результат. А користь від змін відчують на собі тисячі пацієнтів. Окремо хочу подякувати працівникам лікарень, які підвищують свою кваліфікацію і розвивають нашу медицину».
Повідомляє прес-служба Рівненської ОДА
320 переглядів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

4 + 19 =