Ринок нерухомості у Рівному живий та активний. Подекуди бувають періоди затишшя, але вони завжди очікуванні та передбачувані. Загалом же тут систематично відбувається продаж та купівля нерухомості. Вибір у місті теж широкий – первинний та вторинний ринок пропонують приміщення на любий смак та гаманець.
Якщо говорити про продаж нерухомості, зокрема квартири, то причини на це у рівнян можуть бути самими різноманітними – починаючи від бажання розширити житлову площу закінчуючи фінансовими чи юридичними потребами. Утім, якими б причинами не керувалися містяни, при продажі усі, без винятку, хочуть зробити це максимально вигідно та без зайвого клопоту. Як саме – читайте у нашому матеріалі далі.
Перш за все, оцініть ринок! Попри те, що квартиру хочеться продати як найдорожче, ціна на неї має бути адекватна. В іншому випадку, вона просто у вас не продаватиметься. Моніторинг цінової політики аналогічних варіантів дозволить вам правильно оцінити власне помешкання та виставати оптимальну ціну. Зважайте, що на вартість впливає не тільки стан квартири, а й стан будинку в якому вона знаходиться, район та комфортність розташування.
Дізнатися, потенційні покупці, про те що ви хочете продати квартиру, можуть з оголошень, які вам треба розмістити. Найрезультативніші на сьогодні оголошення розміщені на спеціалізованих сайтах, наприклад таких, як DOM.RIA.com
Формуючи оголошення, постарайтесь лаконічно але змістовно донести покупцеві про переваги вашого житла. Текстовий формат супроводжуйте якісними світлинами. Перш ніж зазнимкувати власне помешкання, не забувайте навести у квартирі лад: як показує практика, охайні та чисті квартири продаються в рази швидше, ніж аналогічні за параметрами помешкання, але з мотлохом та безладом. Це ж стосується, того моменту, коли потенційний покупець прийшов оглянути квартиру. Напередодні візиту вимийте вікна і дзеркала – це одразу додає свіжості приміщенню. Постарайтеся усі зайві речі прибрати з очей – чим просторішою здаватиметься квартира, тим більш позитивне враження вона лишатиме. А ще, ріелтори з практикою відмічають, що при огляді нерухомості велике значення мають запахи. Аромат домашньої випічки та кави, або ж цитрусів, на підсвідомому рівні сформує у покупця приємне враження від переглянутого житла.
Якщо дома ви тримаєте домашніх улюбленців було б добре, аби на момент приходу покупців, ваші рідні чи друзі вас підстрахувати та вивели чотирилапих на прогулянку. Адже не факт, що вашу любов до тварин, поділяють потенційні клієнти.
До слова, інколи власники помешкання перед тим, як продати квартиру, проводять мінімальний косметичний ремонт. Зазвичай затрачені кошти не тільки «відбиваються», а й роблять бонус у кілька сотень умовних одиниць, адже вартість квартири з ремонтом завжди дорожча.
Розповідаючи про помешкання робіть акценти на перевагах вашого житла, але не приховуйте суттєвих недоліків, це убезпечить вас від подальших претензій та непорозумінь.
Якщо клієнти вирішили купувати вашу квартиру і ви остаточно зійшлися на ціні, прийшов момент до дуже важливого етапу – оформлення документів. До речі, підготувати усі необхідні папери потрібно завчасно, адже зазвичай це потребує часу, а погодьтеся не всі покупці хочуть довго чекати, зрештою поки ви готуєте документи, клієнти можуть просто знайти собі інший варіант.
Для того, щоб оформити угоду вам потрібно мати:
–        Документ, що підтверджує ваше право власності на квартиру;
–        Техпаспорт на житло;
–       Документ про реєстрацію шлюбу, якщо ви в ньому перебуваєте;
–        Свідоцтво про розірвання шлюбу, якщо ви розлучені;
–        Довідка від органів опіки, якщо до числа власників нерухомості входить неповнолітня дитина;
–        Якщо маєте борги за комунальні послуги – їх варто оплатити відразу;
–        Випишіть з квартири всіх мешканців,
–        Вирішіть можливі проблеми із спадкоємцями.
Не забувайте, що на ринку нерухомості досить велика кількість шахраїв та аферистів, жертвами яких можуть стати як покупці так і продавці. Будьте обачними та обережними! Якщо ви маєте сумніви, щодо вашої компетенції у питаннях продажу ви завжди можете звернутися до ріелтора. Вибирайте перевірені та досвідчені агентства нерухомості.
на правах реклами
292 переглядів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

17 − тринадцять =

НОВИНИ