Нині у Рівному поряд з вторинним ринком нерухомості досить вдало конкурує первинний. І якщо раніше між цінами на квартири була фінансова безодня, то тепер ця різниця не така разюча. Все більше рівнян хочуть придбати квартири у новобудовах, відтак продати квартиру за вигідною ціною у старому будинку стає більш ніж проблематично. Утім, як переконують ріелтори зі стажем – «на кожен товар є свій покупець». Чи не найголовнішим у цьому є правильний та доречний спосіб презентації…
До слова, презентувати квартиру з допомогою світлин можна на спеціалізованих тематичних інтернет-порталах, до прикладу таких як DOM.RIA.com.
Ціна – це те на що покупець звертає увагу в першу чергу. Ваше житло вам може бути «дорогим», бо тут ви пережили найщасливіші моменти в житті, або ж поруч живуть вірні друзі, можливо тут пройшло ваше дитинство… але це не привід ставити завищену ціну. Цінова політика має бути адекватною та відповідати якості. І якщо вже говорити про якість, то ймовірно перед тим, як приступити безпосередньо до продажу, варто об’єктивно оцінити стан житла і при потребі привести його до ладу.
Чи вкладати гроші та сили у «косметичний ремонт» вирішувати вам, адже треба враховувати, що деякі покупці шукають житло з метою зробити ремонт на власний смак, але фахівці у галузі нерухомості стверджують, що охайна квартира без видимих дефектів продається у раз  швидше. Тому, якщо ви не плануєте переклеювати шпалери , то принаймні підклейте стики, які за роки могли відклеїтись, чим суттєво псують загальний вигляд. Це ж стосується і багатьох дрібниць – кран, який капає, поламані дверцята, надтріснуте дзеркало… перелік може бути довгим, але порада одна, те що можна відремонтувати варто привести до ладу, що ремонту не підлягає – прибрати з квартири.
Звісно ж, не можна забувати про чистоту: розкидані по квартирі речі, «тижневий» пил, надмірна кількість непотрібного «хламу» – те, що справляє негативне враження. Чисті квартири продаються швидше. Зверніть увагу на вікна та дзеркала – їх вимита поверхня справляє гарне враження. Заварена запашна кава перед візитом потенційних покупців та аромат домашньої випічки довершать атмосферу затишку та невимушеності.
Зверніть увагу на чистоту у під’їзді, бо бувають випадки, коли покупці відмовляються навіть йти дивитися квартиру, якщо під’їзд брудний та обдертий. Погодьтеся, розкидане сміття, переповнені попільнички і засмальцьовані стіни формують негативний портрет про мешканців будинку.
Під час презентації житла вашим «козирем» може стати хороше розташування. Тому, якщо неподалік розташована школа, дитячий садочок, зупинка громад нього транспорту і т.д. – не забувайте про це сказати.
Особливо відповідально потрібно віднестися до підготовки документів. Адже поки ви будете займатися вирішенням цих питань, потенційний покупець може «облюбувати» і купити  іншу квартиру. Тому краще, щоб на момент безпосереднього продажу, усі документи були готові.
Для того, щоб оформити угоду вам потрібно мати:
–        Документ, що підтверджує ваше право власності на квартиру;
–        Техпаспорт на житло;
–       Документ про реєстрацію шлюбу, якщо ви в ньому перебуваєте;
–        Свідоцтво про розірвання шлюбу, якщо ви розлучені;
–        Довідка від органів опіки, якщо до числа власників нерухомості входить неповнолітня дитина;
–        Якщо маєте борги за комунальні послуги – їх варто оплатити відразу;
–        Випишіть з квартири всіх мешканців,
–        Вирішіть можливі проблеми із спадкоємцями
Не варто забувати про велику кількість шахрайських схем, які діють на ринку нерухомості. Тому будьте готові, що покупці захочуть переконатися, чи не спланували ви чогось не законного і будуть перевіряти достовірність наданої вами документації. До слова, щоб підвищити рівень довіри у покупців, можна скористатися послугою інспектор RIA, який перевірить вашу нерухомість, зробить панорамне фото 360° і додасть пропозицію на сайт DOM.RIA.com.
на правах реклами
419 переглядів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

13 − 12 =