Коли перед людиною постає питання продажу квартири, не заважаючи на усі причини, які тому передували, зробити це хочеться максимально вигідно. Звісно, адже нерухомість завжди була в ціні і коли до цієї справи підійти неґрунтовно, то після усвідомлення, що можна було продати квартиру на кілька тисяч дорожче, стає, як мінімум, дуже прикро. Щоб цього не сталося до процесу продажу слід ретельно підготуватися.

Якщо до прикладу «терміни піджимають» маєте бути готовими, що навпаки у ціні можете втратити.
До слова, восени квартиру продавати найвигідніше, адже саме у цей сезон нерухомість зазвичай зростає у ціні. Зі слів експертів, на ринку нерухомості ціни максимально підвищуються восени та навесні, найменш вигідний період – початок літа, адже це сезон відпусток та відпочинку.
Щоб продати квартиру у Рівному перш за все потрібно розмістити оголошення. Це можуть бути газети, дошки оголошень, або тематичні веб-сайти, наприклад такі, як DOM.RIA.com
Приділіть увагу фото вашого помешкання. Це мають бути якісні світлини. Розмиті та нечіткі, з невигідного ракурсу фотографії не тільки не приваблять покупця, а того гляди й зовсім віднадять. Ну і звісно ж, перш ніж організувати у своїй квартирі фотосет, наведіть у ній лад. Чим чистіша і просторіша квартира – тим більш вона приваблює потенційних покупців.
Якщо вже говорити про внутрішній вигляд вашого помешкання – то оцініть його максимально об’єктивно – можливо помешкання потребуємінімального косметичного ремонту? Адже те, що ви можете приховати на фото, навряд чи вдасться приховати під час безпосереднього огляду квартири. Якщо ні грошей, ні бажання, ні часу на ремонт немає, то принаймні підкрутіть зламані у шафі дверцята, перемонтуйте кран, який увесь час дзюркотить, підклейте обдерті кішкою шпалери і т.д.

Коли ж формуватиме текст оголошення, робіть його максимально інформативним, але при цьому лаконічним – ніхто не читатиме надміру довгі описи.
Ціна, яку ви ставитиме, має бути адекватною. Для цього проаналізуйте ринок, подивіться в яких діапазонах коливаються ціни на аналогічні квартири. Лишіть собі невеличкий «зазор» та дайте можливість покупцеві поторгуватися. Пам’ятайте необґрунтовано завищені ціни не приваблюють покупців.
Перейдемо до моменту, коли потенційні покупці оглядають квартиру. Як зазначалося вище, у квартирі має бути лад. Ріелтори помітили закономірність – незахаращені квартири продаються швидше, аніж ті в яких між речами можна загубитися. Не полінуйтеся та вимийте напередодні дзеркала і вікна – це одразу додасть помешканню світла та ясності. До речі, якщо у вас дома є домашні улюбленці, на момент огляду квартири, їх краще довірити своїм родичам чи друзям – нехай підуть з ними на прогулянку до прикладу. По перше домашні тварини можуть відволікати, особливо, якщо це собака, по друге вашу любов до них, потенційний покупець може не поділяти.
Є один маленький секрет, як на підсвідомому рівні налаштувати покупця на позитивний лад і сформувати хорошу асоціацію – перед візитом спечіть домашнього печива, заваріть каву або ж запаліть аромалампу з ефірною олією мандарини. Запах кави, випічки чи цитрусів зафіксує вашу квартиру, як таку де були приємні враження.

Будьте чесними з покупцем: не приховуйте недоліків, але робіть акцент на перевагах.
Коли врешті квартира прийшлася до смаку покупцеві і ціна узгоджена, натупає найвідповідальніший момент – оформлення документів. До нього, до слова, вам також варто підготуватися завчасно.
Для того, щоб оформити угоду вам потрібно мати:
– Документ, що підтверджує ваше право власності на квартиру;
– Техпаспорт на житло;
– Документ про реєстрацію шлюбу, якщо ви в ньому перебуваєте;
– Свідоцтво про розірвання шлюбу, якщо ви розлучені;
– Довідка від органів опіки, якщо до числа власників нерухомості входить неповнолітня дитина;
– Якщо маєте борги за комунальні послуги – їх варто оплатити відразу;
– Випишіть з квартири всіх мешканців,
– Вирішіть можливі проблеми із спадкоємцями.
Обираючи нотаріуса для проведення всіх юридичних операцій вибирайте фахівця з досвідом та хорошою репутацією.
Вдалого продажу!
на правах реклами
151 переглядів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

чотирнадцять + три =