Електромобілю на дорогах Рівного ніхто не дивується, хоч кількісно вони поки суттєво поступаються звичайним автівкам. Менше з тим, при плануванні купівлі транспортного засобу покупець нині все частіше  задається питанням – чи варто купувати електромобіль.
Купити автомобіль з електричним двигуном можна в автосалоні, на авторинку чи з допомогою Інтернету, зокрема на сайті AUTO.RIA.com представлений широкий вибір електромобілів. Відтак, сидячи вдома ви можете ознайомитись  з ціновою політикою та взяти на примітку кілька автівок, які припадуть вам до душі.
Та перш за все ви маєте визначитись, для чого вам узагалі авто, бо до прикладу електромобіль більше пристосований до міста. Це не найкращий варіант для тривалих та складних подорожей.
Загалом конструкція електрокарів значно простіша за звичайну автівку.  Та головною відмінністю електромобіля від звичайного є наявність електродвигуна та одноступінчатого редуктора. Нині вважається, що електрокари більш надійні ніж звичайні авто.
Чи дійсно вигідно купувати електромобіль?
Невдоволення цінами на паливо досягло свого максимуму. Автомобіль з еклектичним мотором чудова тому альтернатива. Так заправка електромобіля у середньому обійдеться в 3-4 рази дешевше.
Зекономити можна і на обслуговуванні, адже електромобіль зазвичай не потребує частого проходження техобслуговування. Заміни масла, фільтрів, свічок запалювання у електрокара немає. Експерти переконують, «СТО» достатньо буде відвідувати раз на 1,5-2 роки.
Придбавши електромобіль вам потрібно буде лише міняти гальмівну рідину, масло у редукторі та антифриз в акумуляторі. Звісно ж і з еклектичним двигуном можуть бути поломки, а деталі мають властивість зношуватись, та все ж це буває не так часто.
Коли людина планує придбати електрокар то відразу задається питанням – а як і де заряджати авто. Власне недостатня кількість станцій зарядки певним чином впливає на повільне просування автівок в Україні. Утім це питання тимчасове, яке поступово починає вирішуватись.
Електромобіль можна заряджати трьома способами. Найпростіший – це зарядка від звичайної побутової розетки з заземленням. Такий тип зарядки називають «повільним» і триває він від 7 до 12 годин.
Також у електрокарі є вбудовані зарядні пристрої в яких використовуються потужні джерела живлення з 3-фазним змінним струмом –  це «прискорена зарядка».
Існує і «швидка зарядка», яка може зарядити ваш електродвигун за 30 хвилин. Щоправда для подібної зарядки потрібні спеціальні потужні і дороговартісні зарядні станції.
До слова, серед правил експлуатації, експерти радять періодично доводити АКБ до глибокого розряду, після чого автівку треба поставити на нічну «довгу зарядку».
Безперечно, електромобілі лише починають завойовувати прихильників в Україні і ймовірно мають усі шанси стати достойними конкурентами звичайним авто.
На правах реклами
Фото ілюстраційне з мережі Інтернет
545 переглядів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

3 × 4 =