фото: ses.dp.ua

фото: ses.dp.ua

Рання весна закінчилась раптово і відразу перейшла в літо. Тепер, коли денна температура сягнула рекордного значення – +250С, і після зими майже всім нам хочеться в ліс, на річку, на шашлики, на дачу — взагалі на природу. Це — нормально. Є тільки одна пересторога: кліщі. Вони теж нещодавно прокинулись і з нетерпінням чекають на теплокровних — в тому числі і на нас, на людей. Кліщі взагалі унікальні створіння, які налічують сотні мільйонів років, і одна з їх унікальних особивостей — здатність передавати збудників ряду інфекційних захворювань тварин і людей трансоваріально, тобто через яйця – з покоління в покоління. І тому так звані природновогнищеві інфекції “прив’язані” до певної території, можуть циркулювати не те що роками – століттями. Одна з таких інфекцій — хвороба Лайма. Діагностика її досить складна і фактично розпочалась менше, ніж десятиліття тому.

Дослідження, які особливо активно впроваджувались в Сарненському районі дозволяють зробити висновок, що природні вогнища цієї небезпечної хвороби є на всій території Рівненщини і в минулому році офіційно зареєстровано 79 хворих, з них найбільше в м. Рівне та Сарненському районі. Реально ж хворих більше – не менше ста, проте клінічні прояви хвороби Лайма настільки різноманітні, що не тільки поставити діагноз, а навіть запідозрити цю інфекцію дуже непросто — підвищення температури, головний біль, болі в попереку, м’язах – такі симптоми характерні і для грипу, і для багатьох інших захворювань. Та головне – в частини хворих через певний час хвороба переходить в хронічну фазу, яка може призвести до інвалідізації.

На щастя, бореліози виліковуються, головне – своєчасний діагноз, який грунтується не лише на епідеміологічних даних (покус кліща) та специфічній ознаці (червоне кільце навколо покусу, яке спостерігається не у всіх хворих), а й на лабораторних даних. Дослідження проводяться в кількох лабораторіях методом імуноферментного аналізу, проте найдешевше (близько 100 грн.) в лабораторії особливо небезпечних інфекцій державної установи “Рівненський обласний лабораторний центр Держсанепідслужби України” – саме в цій лабораторії і розпочато вперше проведення досліджень на хворобу Лайма.

Отже, пам’ятаймо: нині — сезон максимальної активності кліщів і знаходитись в лісах і узліссях слід лише в одязі, захищаючи ним тіло, а потім проводити огляд і самоогляд. До речі, якщо кліщу вдалось глибоко залізти в шкіру, видалити його найкраще в травматологічних кабінетах поліклінік. Ну і звичайно, при появі симптомів недуги обов’язково потрібно звернутися до лікаря.

Завідувач відділенням особливо небезпечних інфекцій Сергій Володимирович Шуляренко

Читайте також у “Новинах по-рівненськи”:

Як підготувати рівнянок до літа знають у «GOLDEN LADY»

Роман Марчук розповів рівнянам про усі тонкощі мистецтва татуювання.

У Рівному в ночі поліція зробила контрольну закупку спиртного

5 фактів про освячення верби

Чергові ділянки незаконного видобутку бурштину виявила мала авіація прикордонників

Рівнян обурила “парочка”, яка зірвала квіти на Пагорбі Слави.

ПОЛІЦЕЙСЬКІ РОЗШУКАЛИ ВОДІЯ АВТОМОБІЛЯ, ЯКИЙ ЗДІЙСНИВ НАЇЗД НА НЕПОВНОЛІТНЬОГО ПІШОХОДА У РІВНОМУ

РОБОТА ПОЛІЦІЇ РІВНЕНЩИНИ СТАЛА ПОЧАТКОМ ВИРІШЕННЯ ПРОБЛЕМИ НЕЛЕГАЛЬНОГО ВИДОБУТКУ БУРШТИНУ – ХАТІЯ ДЕКАНОІДЗЕ

У Рівному шукають водія, який здійснив наїзд на 11-річного хлопчика

У РІВНОМУ НЕ РОЗМИНУЛИСЯ МАРШРУТНЕ ТАКСІ ТА ЛЕГКОВИК

923 переглядів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

двадцять − два =