01290984_n2На жаль, задуха риби нерідкість для Рівненщини, особливо в літню пору. Так як погода мінлива, а температурні показники скачуть то вгору то вниз, та й до цього всього можливі ще й рясні опади. Всі ці обставини сприяють виникненню такого процесу як задуха.

 Влітку такі процеси не рідкість, проте не варто одразу бити на сполох й вважати, що це якесь відхилення від норми. Усім відомо,  що ряд водойм у літній період внаслідок процесів гниття майже повністю втрачають розчинений у воді кисень. Також  попадання у водойми різних побутових відходів та змивання з полів родючого шару й добрив сприяють масовому розмноженню водоростей.Поки водорості живуть, вони приносять певну користь: видаляють шкідливі домішки, збагачують воду киснем. Загинувши, водорості засмічують водойму. Під час процесу гниття кисню витрачається більше, ніж виділяється, а водні біоресурси дуже чутливі до різких змін.

Користувачам водних об’єктів дуже важливо постійно спостерігати за вмістом кисню у воді. А запорукою успішного вирощування та розведення риби  єсвіжа проточна вода, а також збагачена розчиненим киснем водойма. Якщо жкількість кисню у воді різко зменшується – риба надзвичайно чутливо на це реагує, проявляє метушливість та занепокоєння, не рідко можна побачити таку ситуацію, що риба плаває практично під поверхнею води і вдихає кисень.

Також важливо пам’ятати, що громадськість відіграє не останню роль у збереженні рибних запасів держави, тому Рівнерибоохорона звертається  до громадськості з проханням повідомляти про будь які ознаки задухи або зміни екологічного стану водойм Рівненщини за телефоном «гарячої лінії»       (0362) 63-39-32.

Повідомляє прес-служба Рівнерибоохорони

Читайте також у“Новинах по-рівненськи”:

На Рівненщині завершується призовна кампанія на строкову військову службу 

На Рівненщині виявили японський мотоцикл, який незаконно перебуває на території України

На Рівненщині стартували Дні німецького проекту 

МЛИНІВЧАНИН ПОГАСИВ КРЕДИТИ ШАХРАЯМ НА 30 ТИСЯЧ ГРИВЕНЬ

НА РІВНЕНЩИНІ, МОЛОДИКИ ЗА УГОН І ПІДПАЛЕНЕ АВТО МОЖУТЬ ПРОВЕСТИ ЗА ҐРАТАМИ ДЕСЯТЬ РОКІВ

Засудженим Катеринівської виправної колонії (№46), що на Рівненщині, не дісталися цигарки з наркотиками

tomat_green-01

589 переглядів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

один × 2 =