Фальсифікація лікеро-горілчаної продукції на сьогодні популярна через постійний попит на цю продукцію. Необізнаному покупцеві досить важко відрізнити умовно підроблену горілку від оригінальної. Споживаючи фальсифікований продукт, покупець втрачає не тільки гроші за придбаний напій, а ризикує передусім власним здоров’ям, яке не купиш.

Щоб захистити себе від купівлі підробленої алкогольної продукції, споживачам необхідно звертати увагу на такі ключові аспекти, як марка акцизного податку, закупорка, етикетка та тара, в яку розлито алкоголь.

Марка акцизного податку – спеціальний знак встановленого зразка, яким маркуються як алкогольні, так і тютюнові вироби. Наявність їх на цих товарах підтверджує сплату акцизного податку, легальність ввезення та реалізації на території України. Оскільки марка акцизного податку є бланком документу суворої звітності, вона захищена спеціальними елементами захисту, які покликані унеможливити її підробку.

PM254image001

Одним із елементів захисту є голограма, яка міститься справа від зображення Державного Герба України у вигляді металізованої стрічки. Голограма – це складний оптичний захисний елемент, який при зміні кута зору змінює своє зображення з одного ефекту на інший.

PM589image002

– Зазвичай у підроблених акцизних марках у місці розташування голограми зловмисники намагаються імітувати цей елемент захисту простою стрічкою з фольги, наклеївши її поверх акцизної марки, яка у своїй структурі не має ніякого оптичного ефекту, – повідомив заступник начальника відділу криміналістичних видів досліджень та обліків Іван Гоменюк. — Ще один важливий захисний елемент – це зображення Державного Герба України, який знаходиться в центральній частині акцизної марки і виконаний способом поліграфічного друку, який називається металографський (інтагліо) друк. Основною умовою цього елементу є те, що такий друк забезпечує рельєфність елементів зображень, які виступають над поверхнею паперу і ця рельєфність звичайно відчувається на дотик. Тому, провівши пальцем руки по акцизній марці, можна перевірити відповідність цього елементу захисту.

На легальній продукції акцизна марка клеїться лише у строго призначеному для її розміщення місці: збоку на горловині пляшки поверх ковпачка і знову на горловину пляшки. Вони повинні бути наклеєні виробниками алкогольних напоїв і тютюнових виробів на кожну пляшку так, щоб вони розривалися під час відкривання товару.

Колір акцизної марки повинен відповідати виду напою. Марка для лікеро-горілчаної продукції вітчизняного виробництва виготовляється у зеленій кольоровій гамі, для імпортного – фіолетовій. Крім того,  окрема кольорова гама є для винної продукції вітчизняного та імпортного виробництв.

На марки наносяться реквізити, що відображають індекс регіону України, який відповідає місцезнаходженню виробника продукції і позначений двома цифрами (для вітчизняної продукції).

Етикетка та контретикетка повинні міцно триматися на пляшці. Під етикеткою не повинно бути повітряних утворень і складок. Усі написи мають бути чіткими, містити повну та достовірну інформацію. На фальшивки часто наклеюють тьмяні етикетки з розмитими написами. Оригінальні етикетки наклеюються на заводі автоматично, тому вони повинні бути рівні, без перекосів, розривів та слідів клею. Якщо розташування клею нерівномірне і на склі помітні його сліди, ці етикетки клеїлися не у заводських умовах.

Обов’язково повинен бути зазначений завод-виробник і його реквізити. Якщо такого напису немає, то і підприємства, можливо, теж. На лицьовій стороні завжди є дата розливу, назва та адреса фірми-виробника, номер ліцензії, знак сертифікації. Дані про дату, час і місце розливу горілчаної продукції наносяться заводом-виробником на кожну пляшку. Ці написи повинні бути чіткими та легко зчитуватися.

Щоб убезпечити свою продукцію від підробок, деякі заводи встановлюють сучасний, лазерний комплекс, який випалює інформацію про розлив на ковпачках пляшки. Лазерне маркування не стирається і його неможливо вивести навіть засобами побутової хімії для повторного нанесення.

Закупорка. Для визначення, чи відповідає закорковування пляшок заводському виготовленню, потрібно візуально оглянути закупорку та визначити наявність загальних ознак, які допоможуть визначити заводським чи кустарним способом відбувалося закорковування алкогольної продукції.

Ознаки кустарного закорковування:

– різь на закупорці накатана не повністю за довжиною – її накатка значно не доходить до верхнього та нижнього заходів;

PM202image004

– різь на закупорці накатана не повністю за глибиною – наявний не весь профіль різі;

– наявність порушення цілісності матеріалу пробки у вигляді аксіальних наскрізних прорізів до поверхні скла горловини пляшки;

PM924image005

– при спробі розкорковування пляшки шляхом обертання пробки проти часової стрілки, перфорація не порушується, при цьому пробка прокручується навколо вінчика по колу і в результаті повністю знімається;

– при перевертанні пляшки догори дном, наявне протікання рідини, яка міститься в ній;

– цифрове зображення дати розливу на бічних поверхнях закупорки нанесено нерівномірно, суцільними штрихами;

– нерівномірне розташування барвника, ледь помітний матовий ненасичений чорний колір;

– нерівна відстань по вертикалі та по горизонталі між знаками;

– окремі цифрові зображення є частково розмитими, що не дозволяє прочитати зміст.

Наявність вищеперерахованих ознак, які можливо виявити при візуальному спостереженні на кожній окремо взятій пляшці з алкогольною продукцією, дозволяє зробити висновок, що ці закупорки на алкогольній продукції несправжні та можуть бути закорковані саморобним способом.

Тому кожна із зазначених ознак повинна зупинити покупця, оскільки вони однозначно свідчать про фальсифікацію. Варто також урахувати, що трапляються досить якісні підробки, які можна встановити лише комплексними лабораторними дослідженнями.

PM299image006

У випадку сумнівів щодо належної якості придбаної алкогольної продукції можна звертатися до спеціалізованих лабораторій для проведення відповідних досліджень. Такі лабораторії функціонують у складі підрозділів експертної служби МВС України, зокрема у Рівненському Науково-дослідному експертно-криміналістичному центрі. Лабораторія укомплектована фахівцями, забезпечена необхідним обладнанням, витратними матеріалами та атестована у сфері поширення Державного метрологічного нагляду.

 Повідомляє Рівненський НДЕКЦ  МВС України

Читайте також у “Новинах по-рівненськи”:

На Рівненщині шукатимуть вакансії для демобілізованих

У Рівному студенти НУВГП знайомилися з роботою ЦНАПу

На Рівненщині – Форум місцевого розвитку

Завтра у Рівненській ОДА обговорять Закон про адміністративні послуги

До Рівненського ЦНАПу з’їхалися 18 районних представників

Кожна об’єднана громада Рівненщини отримає гроші на розвиток інфраструктури

У ГОРИНІ ВИЯВИЛИ ТРУП ЖІНКИ

До Рівного приїздить гумористичне шоу “Дизель – шоу”

ТРИ МИСЛИВСЬКІ РУШНИЦІ, ДВА САМОРОБНИХ ПРИСТРОЇ ДЛЯ СТРІЛЬБИ ТА НОЖІ ЗДАЛИ ЖИТЕЛІ РІВНЕНЩИНИ ДО ПОЛІЦІї

ЗАВТРА У РІВНОМУ ЗАПРОВАДЯТЬ УНІКАЛЬНУ «КАРТКУ РІВНЯНИНА»

758 переглядів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

11 − один =

НОВИНИ