шахрайІз заявою до Рівненського відділу поліції звернулася 73-річна жителька обласного центру. Жінка перерахувала шахраєві шість тисяч доларів США, «рятуючи» сина з поліції.
Пенсіонерці зателефонував невідомий, який представився працівникомполіції, і повідомив, що у сина неприємності, пов’язані з наркотиками. Длязалагодження справи терміново потрібні шість тисяч доларів США. Неперевіривши інформацію та не сконтактувавши з сином, мати одразу взялагроші і перерахувала в одному з банків на вказаний шахраєм рахунок. Лише після того, як вона з’ясувала, що ніяких проблем у сина немає, зрозуміла, щоїї ошукали.
Відома схема шахрайського виманювання грошей від людей і далі працює внашій області. Зазвичай людям телефонують уночі, представляютьсяпрацівником поліції і сповіщають, що їхня дитина стала винуватцем ДТП абоскоїла злочин. Для того, аби владнати цю проблему з правоохоронцями,необхідно сплатити значну суму грошей, яка окреслюється тисячами гривень.Перелякані і збентежені люди, не замислюючись, не телефонуючи рідним, зякими нібито трапилась біда, віддають останні гроші, аби врятувати їх…
Однак надання неправомірної вигоди службовій особі карається Законом. Згідно зі санкцією статті 369 Кримінального кодексу України особі, яка надає кошти за «звільнення від кримінальної відповідальності» загрожує покарання у виді позбавлення волі на строк від чотирьох до восьми років з конфіскацією майна або без такої.
Шановні громадяни! Будьте уважними й обережними у спілкуванні знезнайомцями, особливо по телефону. Якщо вас сповіщають про вчиненівашими родичами злочини, ДТП або інші пригоди та пропонують «вирішити справу» за певну суму, відразу кладіть слухавку та телефонуйте в поліцію за номером «102». Розповідайте про такі схеми людям похилого віку,застерігайте їх від необдуманих і поспішних учинків.
 Повідомляє відділ комунікації поліції Рівненської області
666 переглядів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

16 + один =