фото ілюстративне з мережі Інтернет

фото ілюстративне з мережі Інтернет

Прокуратура Рівненської області затвердила та скерувала до суду обвинувальний висновок у кримінальному провадженні стосовно громадянина за підозрою у вчиненні кримінального правопорушення проти основ національної безпеки України.

Встановлено, що 54-річний житель міста Рівне, який є уродженцем Російської Федерації, у вересні 2015 року вчинив в обласному центрі публічні заклики до дій, спрямованих на насильницьку зміну чи повалення державної влади шляхом революції або громадської війни, – розповіла начальник відділу нагляду за додержанням законів органами СБУ та державної прикордонної служби прокуратури Рівненської областіЮлія Жигадло. – Свою промову чоловік проголосив перед представниками однієї із телерадіокомпаній, будучи переконаним, що останні продемонструють відеозапис перед широкою аудиторією глядачів. Однак, представники телеканалу даний запис в ефір не подали, а натомість звернулися з відповідною заявою до правоохоронних органів.

За місцем проживання вказаного громадянина правоохоронці вилучили записані ним власноруч агітаційні матеріали, зміст яких подібний до тих, що були проголошені.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні за ч. 3 ст. 109 КК України (публічні заклики до насильницької зміни чи повалення конституційного ладу або до захоплення державної влади з використанням засобів масової інформації) здійснювали слідчі УСБ України в Рівненській області за процесуального керівництва прокуратури Рівненської області.

Тепер міру відповідальності за вчинення вказаного кримінального правопорушення визначить суд.

Довідково:

Згідно із ч.3 ст. 109 КК України публічні заклики до насильницької зміни чи повалення конституційного ладу або до захоплення державної влади з використанням засобів масової інформації караються обмеженням волі на строк до 5 років або позбавленням волі на той самий строк з конфіскацією майна або без такої.

Повідомляє прес-служба прокуратури Рівненської області

647 переглядів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

чотирнадцять − 13 =

НОВИНИ