2 липня у Рівному відбулося громадське обговорення змін до законодавства про місцеві вибори в Україні. Під час заходу експерти обговорили законопроект № 2831-3, який був прийнятий Верховною Радою України в першому читанні 18 червня 2015 року. Фахівці також запропонували зміни до цього законопроекту, які, запевнили, що будуть врахованими при його подальшому розгляді у Верховній Раді.
Захід організовала Всеукраїнська громадська організація «Комітет виборців України» спільно з Рівненським КВУ за підтримки уряду Королівства Нідерландів. Зокрема, участь в заході взяли: директор Рівненської обласної громадської організації «Комітет виборців України» Олексій Горецький та керівник правових програм цієї ж організації Микола Глотов. Також був присутнім на зібранні директор Офісу реформ Руслан Сивий.

DDGp3ec8jQg
Обговорення відбулося в рамках проекту: «Кампанія на підтримку нового закону про місцеві вибори та сприяння забезпеченню громадського порядку на виборчих дільницях. Також був моніторинг виборчого процесу стосовно місцевих виборів, які мають пройти 25 жовтня 2015 року».
Як було зазначено Олексієм Горецьким:
– До даного законопроекту на даний момент вже внесено 1776 поправок. Проте, йде велике запізнення з його юридичною легалізацією.
Також була піднятою тема, яка стосується народних депутатів, тобто, після укрупнення громад їх по місту буде 60 (нині 80), по області 36 (наразі 54). Якщо розглядати детальніше, то на 500 виборців – 10 нардепів, на 500-1000-у – 12, а вже там, де більше 1,5 млн. людей, які мають право віддати голос – 80 депутатів можуть бути обраними. (Нагадаємо, що на Рівненщині планують об’єднати 45 громад).
Завітали обговорити Законопроект №2831-3 експерти, громадські активісти, депутати місцевих рад, представники політичних партій та ЗМІ, інші зацікавлені особи.

9IjDNjRF9hA
Загалом, було запропоновано доволі багато дільних порад і гостями поставлено багато змістовних питань.

Лариса Качановська

Читайте також у“Новинах по-рівненськи”:

Від п’ятниці Острожчина буде у триденній жалобі

На Рівненщині під час пожежі в житловому будинку молодий чоловік врятував 7-річну дитину

На Рівненщині через спір на горілку втопився чоловік

Зведений загін працівників ДАІ Рівненщини отримав чергову нагороду

На “Лебединці” знищили сміттєві урни, виламали двері в будиночку для інвентаря та викинули його в озеро

Вандали повторно розбили облицювання на фонтані в парку «Хімік»

Василя Грицака конституційною більшістю підтримав парламент та українське суспільство

Горинь, Случ, Стир – найнебезпечніші місця для купання

У селах Рівненщини відкриваються нові аптеки

tomat_green-01

563 переглядів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

5 × 1 =