Сьогодні у Рівному під стінами СБУ зібралися близько сорока священнослужителів, 12 з яких було викликано на допит. Духовенство Рівненської і Сарненської єпархії допитують, як свідків у рамках кримінального провадження, яке відкрите за фактом державної зради та розпалення міжконфесійної ворожнечі.
«Інкримінують на основі брошурок , як були видані централізовано, які ні від кого ніхто нічого не ховав і там було просто пояснення розколу, – коментує ЗМІ вікарій Рівненської єпархії єпископ Пимен. – Це ні для кого не було секретом, це було просто видання і пояснення розколу. Якраз не про щось протидержавне, не щось, що може підривати підвалини державності».
Ймовірно мова йдеться про ось ці брошури:
(фото СБ України)
Як повідомив сьогодні прес-центр СБ України на офіційному веб-сайті співробітники Служби безпеки України під процесуальним керівництвом органів прокуратури спільно з Національною поліцією виявили ознаки функціонування організованої мережі розповсюдження матеріалів, що розпалюють релігійну ворожнечу.
У повідомленні йдеться про низку обшуків у приміщеннях Української православної церкви та приватних будівлях, які належать представникам цієї конфесії.
Утім в яких областях були проведені обшуки не зазначається.
«За результатами обшуків вилучено чимало друкованої продукції, зміст якої має ознаки розпалювання релігійної та міжконфесійної ворожнечі. Серед іншого протягом двох діб вилучено 75 примірників брошури «УКРАЇНСЬКА ПРАВОСЛАВНА ЦЕРКВА: Відносини із державою. Ставлення до АТО та церковного розколу. ПИТАННЯ І ВІДПОВІДІ», що вже потрапляла в поле зору СБ України, і на яку вже є відповідний висновок експерта», – повідомляє прес-центр СБ України.
«Враховуючи статті Кримінального кодексу 222 та 387, я наразі не можу надати відомості щодо особливості досудового розслідування, оскільки в мене немає дозволу слідчого на оприлюднення відомостей досудового розслідування», – коментує, ситуацію у Рівному, речниця СБУ в Рівненській області Інна Ілючок.
Не вдаються у подробиці допиту і самі священнослужителі але наполягають, що інкриміновані злочини беззаконні.
«Те, що інкримінують нашим священникам, це можна назвати просто беззаконням. Ми заявляємо, що будемо відстоювати свою правоту», – каже єпископ Пимен.
Наразі це уся інформація, яка відома з цього приводу.
678 переглядів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

8 + 15 =