З 23-го листопада і до 5-го грудня на Рівненщині, зокрема у містах Рівне, Дубно та Вараш, проходив Європейський тиждень тестування на ВІЛ. Усі охочі мали можливість безкоштовно пройти тест, отримати консультацію та в якості презенту отримати презервативи. Реалізували Всеукраїнську акцію на Рівненщині фахівці обласного Центру громадського здоров’я спільно з  РОБФ “Наше майбутнє”.
“За період акції пройшли тест на ВІЛ 1000 людей, у 30-ти виявили позитивний статус”, -повідомляє керівник благодійного фонду Людмила Рибчук.
Як зазначають у благодійному фонді, із 30-ти людей у яких виявили позитивний результат, 13 осіб уже перебували на обліку у Рівненському обласному центрі профілактики та боротьби зі СНІДом.
“Ці люди вирішили пройти тест повторно, аби пересвідчитись у достовірності попередніх результатів”, – зазначає практичний психолог центру Тетяна Радченко. – “60% протестованих у яких виявили позитивні результати визнали, що мали ризиковані форми поведінки (споживання ін’єкційних наркотиків, незахищені статеві контакти)”.
«Якщо людина отримала позитивний результат, вона не лишається сам на сам з цим результатом. Ми супроводжуємо її до Центру громадського здоров’я, надаємо консультації, розказуємо куди можна звернутися», – розповідає Людмила Рибчук. – “Наразі серед виявлених, вже є люди, які приймають антиретровірусну терапію”.
Важливо знати та розуміти, що у ВІЛ-позитивної людини, яка приймає антиретровірусну терапію рівень інфікування знижений до нуля і вона абсолютно безпечна для суспільства. Тому так важливо вчасно виявити хворобу та почати лікування!
Нагадаємо, як повідомляла раніше головний лікар Обласного центру Громадського здоров’я Олена Гандзюк на Рівненщині спостерігається напружена ситуація довкола ВІЛ. Так з початку року в області виявлено 240 нових випадків ВІЛ-інфекції. У Рівненській області зареєстровано майже три з половиною тисячі ВІЛ-інфікованих. Дві тисячі з них стоять на обліку у лікувальних закладах.
Як наголосили реалізатори заходу на Рівненщині, основна задача подібних тестувань – це показати доступність і їх важливість. Цьогоріч акція охопила велику частину студентської молоді, військовослужбовців, правоохоронців, загального населення, а також людей із ризикованою поведінкою.
Про це повідомляє РОБФ “Наше майбутнє”

 

490 переглядів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

дванадцять − 9 =

НОВИНИ