парфуми

Ініціативу виявили жителі сільрад у Березнівському, Сарненському та Костопільському районах.
Про це повідомив заступник голови Рівненської ОДА Ігор Тимошенко на засіданні робочої групи з підготовки перспективного плану громад Рівненської області.
Участь у заході також взяли голова Рівненської облради Микола Драганчук та його перший заступник Олександр Корнійчук.
Загалом на робочій групі розглянули 4 пропозиції щодо об’єднання.
Так, жителі Бистрицької сільради на Березнівщині хочуть увійти в склад Березнівської ОТГ. Водночас на Костопільщині планується створення Малолюбашанської ОТГ із Мащанської, Мирненської та Малолюбашанської сільських рад.
А на Сарненщині хочуть утворити Вирівську ОТГ. До неї мають бажання увійти Вирівська, Кам’яне-Случанська, Селищенська та Чудельська сільради.
«Вирівська ОТГ може стати потужною громадою. У ній проживатимуть майже 13 тисяч людей. Обсяг власних доходів може скласти 24 мільйони гривень. Тож на одну людину припадає близько 2,5 тисяч гривень. В середньому по Україні цей показник становить 2,3 тисячі гривень», – розповів директор департаменту економічного розвитку і торгівлі Рівненської ОДА Костянтин Мокляк.
На переконання представників робочої групи, усі ці потенційні громади мають шанси стати спроможними. Тому робоча група внесе зміни до перспективного плану області зміни і подасть депутатам облради на затвердження.
Тим часом ініціативу про об’єднання Іванівської та Малосадівської сільрад на Дубенщині представники робочої групи не підтримали.
«Кількість населення потенційної громади складатиме 2700 людей. Власні доходи на одну особу складуть лише 270 гривень. А це втричі менше, ніж в середньому в Дубно. Тому ця громада матиме недостатньо фінансів. У них не буде коштів на утримання своїх закладів», – наголосив Костянтин Мокляк.
Фахівці вважають, що перспективним для цих сільрад буде все таки обєднання навколо Дубно.
«Сьогодні ми моніторимо діючі ОТГ. Їхні якісні показники повинні переважати кількісні. Адже не всі утворені громади – спроможні. Є малі та дотаційні. Справжня ОТГ повинна бути фінансово ефективною та здатною забезпечити себе», – підкреслив Ігор Тимошенко.
Нагадаємо, на Рівненщині утворено 24 ОТГ. Перспективним планом передбачено створення – 64. Призначення перших місцевих виборів чекають 5 ОТГ.
Повідомляє прес-служба Рівненської ОДАреклама реклама
815 переглядів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

3 × один =

НОВИНИ