Щеплення проти дифтерії та правцю, які роблять у дитинстві не забезпечують пожиттєвий захист від цих вкрай небезпечних інфекцій. Для того, щоб організм мав достатній захист дорослій людині необхідно раз у 10 років робити щеплення дифтерійно-правцевим анатоксином (АДП-м). Про це на своїй сторінці у Фейсбуці пише Віктор Мороз, завідувач відділу епіднагляду та профілактики інфекційних захворювань ДУ «Рівненський обласний лабораторний центр МОЗ України».
На сьогодні, всі лікувально-профілактичні заклади (ЛПЗ) Рівненської області забезпечені АДП-м. Тому сьогодні кожен, кому потрібно це щеплення, може його отримати.
Для цього потрібно зробити декілька кроків, а саме:
1) звернутись в поліклініку за місцем проживання до дільничного терапевта чи сімейного лікаря (не обов’язково це має бути саме ваш дільничний лікар, якщо немає вашого звертайтесь до того хто є на прийомі), якщо ви проживаєте в селі зверніться на ФАП;
2) пройти медичний огляд, лікар (фельдшер) огляне слизові оболонки очей, рота, подивиться шкірні покриви, проведе термометрію (аналізи крові, сечі, калу, флюорографію, огляд гінеколога, тощо – НЕПОТРІБНІ)
3) після огляду, якщо у вас не виявили гострих проявів хвороби, необхідно підійти в щеплювальний кабінет та отримати щеплення. АДП-м вводиться внутрішньомязево у дельтовидний м’яз (не в сідницю, не в попу, не в підлопатку). Купувати шприці не потрібно. Платити за щеплення не потрібно.
Якщо ви проживаєте у м. Рівне то щеплення можна зробити:
– Центр ПМСД «Центральний», вул. Драгоманова, 7 (8 год до 20 год);
– Центр ПМСД «Ювілейний», вул. Макарова, 3 (з 9 год до 19 год.);
– Центр ПМСД «Північний», вул. Фабрична, 12 (з 13.30 до 16 год).
У суботу, неділю та святкові дні щеплювальні кабінети не працюють.
І на останок, моє власне спостереження. У щеплювальних кабінетах ЛПЗ м. Рівне працюють дуже привітні, кваліфіковані і симпатичні медсестри. Щеплення проводять дуже професійно. Перевірено на собі, – 
повідомляє Віктор Мороз.
629 переглядів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

6 + 10 =