Сьогодні, у бібліотеці Рівненського військового госпіталю людно. За підсумками читацької активності цього року кожен третій пацієнт медичної установи є власником читацького квитка. Серед поціновувачів такого дозвілля військовослужбовці Збройних Сил України різних категорій, а це контрактники, строковики та мобілізовані. Згідно статистики строковики здебільшого цікавляться фантастикою, науковою літературою. В свою  чергу контрактники та мобілізовані – більш серйозною літературою на кшталт історії та сучасності України. 2
Військовослужбовець служби за контрактом одної із частин Дубно рядовий Валерій Серафім лікується протягом тижня. За цей час він у бібліотеці вже вдруге, адже вже прочитав три книги та прийшов по інші дві. В його руках не випадково легендарна книга «АД-242. Історія мужності та самопожертви героїв-кіборгів».
–  Я постійно відслідковую новини. Багато чув і бачив про подвиги захисників України під час оборони Донецького летовища, та справжню картину дійсності показує тільки книга, – впевнений юнак.
Інший відвідувач бібліотеки строковик одної із військових частин Рівного Станіслав Пяскорський, родом з Славянська, що на Денеччині. За словами бійця, який тільки вчора потрапив на лікування до військового госпіталю в його палаті читають усі. Телефони вже набридли, телевізор теж, а книга – це щось нове для нашого покоління.
–  Коли тривали бої за визволення мого міста мене там не було – я з батьками виїхав на підконтрольну Україні територію, а коли повернулися Славянськ знову став українським. Щоб стати схожим на наших визволителів я пішов до місцевого військомату та призвався на строкову службу. За п’ять місяців служби я зрозумів, що Збройні Сили України це осередок мужності та професіоналізму. В подальшому я мрію продовжити службу у Збройних вже в якості контрактника. Вагомий внесок свого становлення я відвожу саме книгам, – наголошує солдат.
????????????????????????????????????
Книжковий фонд бібліотеки складає близько п’ять тисяч примірників. У зв’язку зі збройною агресією Росії на Донбасі хворі активніше читають сучасну вітчизняну літературу щоразу запитуючи таких авторів, як Любко Дереш, Андрій Кокотюха, Марія Матіос та інші. Особливою популярністю користуються книги про історію та сучасність нашої країни. Минулого року бібліотека поповнилася сотнею примірників книги письменників Рівненщини «Революція гідності. Війна», а вже цього року свою книгу «Небесна сотня, Герої не вмирають!» тут презентувала відома київська письменниця Тетяна Данилова.
За словами заступник начальника госпіталю по роботі з особовим складом – начальник групи підполковника Івана Підопригори, кількість військових які цікавляться книгою за останні два роки зросла у декілька разів. Бібліотечного фонду, який перевищує п’ять тисяч примірників вистачає. Проте саме нові книги українських літераторів на полицях не застоюються ніколи.4
–  Керівництво військового госпіталю дбає про комфорт своїх пацієнтів. З цією метою в кожному відділенні створено міні бібліотеки, в яких відповідно до уподобань хворих відбувається періодичне поповнюються газетами та книгами, – звернув увагу старший офіцер.
Повідомляє офіцер прес-служби Міністерства оборони України в Рівненській області підполковник Віктор Шубец
542 переглядів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

1 + вісім =