blagovesh“Радуйся, благодатна! Господь з тобою! Благословенна ти між жонами”,- так Архангел Гавриїл повідомив Пресвятій Діві Марії, що Господь обрав її бути Матір’ю Божою. Ангел сказав Марії, що вона народить сина і має назвати його Ісусом…

7 квітня Благовіщення Пресвятої Богородиці – одне із найбільших весняних свят.  Фактично «Благовіщення» означає радісну звістку – звільнення роду людського від гріха.

З цим святом пов’язано багато прикмет та традицій, та по своєму воно особливе для жінок. Кажуть, якщо у цей день  дівчина, йдучи по воду, знайде квітучий первоцвіт (пролісок) — цього ж року вийде заміж. Квітку необхідно обережно зірвати та у пазусі принести додому й покласти під образами. Вважається, що це приносить у дім щастя. А якщо первоцвіт пустити плавати у миску з холодною водою та умитися, то він подарує дівчині вроду.

Усі господині мають знати, що з Введення до Благовіщення землі дають відпочинок. Саме у цей день Господь благословляє усе живе і землю. А от після Благовіщення можна розпочинати роботи в полі, все буде добре рости, квітнути й колоситися.

Звичайно ж у такий день нічого не можна робити. У давнину вважалося, що дівчатам навіть не дозволялося розчісуватися,адже так коротшає життя.Також , ні в якому разі не можна нічого і нікому позичати в це свято, інакше будинок ваш стане бідним. Будь-які справи на Благовіщення приведуть до невдачі.

Тож нехай Благовіщення принесе мир у Ваш дім, а Господь благословить всю Вашу родину!
 Галина Чубюк

 

641 переглядів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

сімнадцять + вісім =