Сьогодгі, 28 весерня відзначається Всесвітній день боротьби зі сказом. Це одна з найдавніших хвороб відомих людству і одна з найбільш поширених. Сказ зустрічається на всіх континентах, за винятком Австралії. Незважаючи на значні успіхи медицини сказ і досі є хворобою невиліковною, до того ж смерть від сказу відноситься до найбільш страшних. Проте вихід є – це своєчасно проведені щеплення. Щоб їх вчасно отримати, потрібно при будь-яких покусах тваринами негайно звернутися за медичною допомогою. Щеплення призначають не всім – лише в разі реальної небезпеки захворювання на сказ, яка встановлюється безпосередньо лікарем-травматологом.
Сказ і досі є нагальною проблемою в ряді регіонів, щороку забираючи життя людей. На Рівненщині протягом 50 років вдавалось вберегти населення від захворювань, однак в 2014 та 2016 роках сказ забрав життя двох людей у Володимирецькому та Гощанському районах. Щороку в області звертаються за антирабічною допомогою з приводу покусів біля 3000 осіб. Антирабічне лікування призначається 600-700 особам. Епізоотична ситуація зі сказу в регіоні сьогодні залишається вкрай напруженою. Так протягом 2015 року зареєстровано 54 випадки захворювань серед тварин, в 2016 році – 47 випадків та в поточному році – 37. Найчастіше сказ зустрічається серед котів, лисиць та собак, хоч можуть хворіти та бути джерелом зараження будь-які теплокровні тварини. Тому будь-який покус може бути небезпечним і звертатись до медиків необхідно в усіх випадках.
Про це повідомляє лікар-епідеміолог відділення особливо небезпечних інфекцій  Рівненського обласного лабораторного центру В. І. Томицька

Теґи:
468 переглядів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

шістнадцять − чотирнадцять =

НОВИНИ