Як повідомляє Головне управління Держпродспоживслужби в Рівненській області за два тижні 2018 року було зареєстровано два випадки сказу.
Перший випадок сказу с. Омит Зарічненського району, де місцеву жительку покусав вовк. Вовк був застрелений мисливцями, при лабораторному дослідженні патматеріалу було підтверджено сказ. При епідемічному розслідуванні даного випадку в с. Омит спеціалістами Держпродспоживслужби в Зарічненському районі було додатково виявлено ще 4 осіб, які могли заразитися на сказ. Всі вони, а також постраждала жінка, звернулися до травматолога для призначення курсу антирабічної вакцинації.
У с. Гоноратка Радивиліського району було зареєстровано сказ у домашнього собаки. Господар собаки, який отримав покуси рук, теж проходить курс вакцинації проти сказу.
В кожному випадку реєстрації сказу серед тварин, на місце виникнення осередку прибувають спеціалісти Держпродспоживслужби для організації та проведення необхідних протиепізоотичних та протиепідемічних заходів. Обов’язково проводиться опитування населення щодо ймовірних контактів із скаженою твариною. Всім контактним рекомендується якнайшвидше звернутися до травматолога, який має встановити, чи підлягають вони вакцинації проти сказу, а також призначити схему вакцинації.
Сказ у людини – це хвороба, яка не піддається лікуванню і завжди закінчується смертю. Тому після укусу чи ослинення скаженою твариною, вакцинація – це єдиний спосіб профілактики сказу у людей. В таких випадках необхідно, не зволікаючи, звертатися за допомогою у найближчий травматологічний пункт.
Тетяна Мамчур.
Теґи:
770 переглядів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

три × 3 =