Упродовж останніх чотирьох років Гощанську центральну районну лікарню готували до роботи в конкурентних умовах, які чекають медзаклад одразу після старту реформи «вторинки».
Оскільки Гощу перетинає міжнародна траса, то, найперше, вирішили зробити сучасне відділення анестезіології та інтенсивної терапії (реанімацію), яке раніше розміщувалось у трьох невеличких кабінетах. Для реанімації виділили окремий блок, зробили сучасний ремонт і придбали нове обладнання. Окрім коштів районного бюджету на ремонт відділення було залучено кошти селищного бюджету, значну допомогу надали місцеві інвестори.
Паралельно за кошти районного бюджету придбавали нове обладнання в інші відділення лікарні. Це, зокрема, комплект для гастрофіброскопії FG-29, система ультразвукова діагностична, набір для проведення лапароскопічних операцій, напівавтоматичний біохімічний аналізатор, апарат для штучної вентиляції легень, апарат для проведення газових наркозів, безконтактний очний тонометр, паровий стерилізатор.
У хірургічне відділення придбано високочастотний електрокоагулятор, троакар лапароскопічний дисектор, затискач інструментів електролігуючий; у рентген-кабінет – пристрій для фотохімічної обробки рентгенівської плівки із сушкою, у клініко-діагностичну лабораторію – мікроскоп LOTUS і аналізатор гематологічний автоматичний RT -7600S, у кабінет ультразвукової діагностики – блок безперебійного живлення до УЗД апарату.
Паралельно і поетапно тривали поточні ремонти у лікарні, змінився її внутрішній інтер’єр. Окрім уже згаданої реанімації, зроблено ремонт у приймальному відділенні та коридорах, що ведуть від нього до дитячого відділення, лабораторії, палатах терапевтичного відділення (встановлено нові санвузли та душову). В усіх відділеннях практично завершено заміну старих віконних блоків.
У поточному році створили комфортні умови для перебування пацієнтів в інфекційному відділенні: поміняли вікна і двері на енергозбережні, зробили внутрішню каналізацію, а в кожному боксі, який має окремий вхід, оновили сантехніку: установили умивальники, санвузли і душові кабіни. І це дуже важливо, адже останні 20 років в цьому відділенні фактично не працювала внутрішня каналізація. А лікуються там як мешканці Гощанського району, так і з сусідніх.
«Зрозуміло, що готувати медичну галузь до реформи надзвичайно складно. Але, я переконаний, це треба було робити. Навіть у такому скрутному фінансовому становищі нам вдалося вивести Гощанську лікарню на значно якісніший рівень як в плані матеріального забезпечення, так і умов перебування пацієнтів. Загалом, за чотири останніх роки в напрямку модернізації зроблено більше, ніж за останні два десятиріччя», – наголошує в.о. голови РДА Юрій Ястремський.
Повідомляє Гощанська РДА
Теґи:   
463 переглядів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

один × чотири =