Навчально-виховний комплекс «Колегіум» має проблему – головний корпус комплексу, що на вулиці Шевченка, потерпає від комерсантів, які вибудували під вікнами величезну офісну споруду.

    Директор НВК «Колегіум» Петро КУДЕЛЯ каже:

    – Наш заклад розташований у центрі міста. Один корпус – на вулиці Шевченка, інший – на Пересопницькій. Це «хлібні» місця, і є багато підприємців, які бажають зайняти землю поряд із нами. У 2009 році до нас звернулася громадянка Алла Завізна і запитала дозволу поряд із нашим головним корпусом на вулиці Шевченка, 103 побудувати півтораповерховий житловий будинок. Спочатку ми були не проти, але коли замість житлового будинку почав виростати офісний центр на три поверхи – забили тривогу. Ця будівля значно вища від запланованої і перекриває нам світло. Ми звернулися до міського голови, запросили телебачення. Місто подало в суд на неправомірність цих робіт і виграло його. Було й рішення суду про знесення цієї забудови, але процес зупинився: будинок ніхто не зніс. Мало того, позаминулої п’ятниці приїхали машини, привезли балки, бруси, і всі будівельні роботи відновилися. Тепер над трьома існуючими поверхами почали нарощувати ще два. Виявилося, що все нібито законно: дозвіл на продовження будівельних робіт надала будівельна інспекція. Ми виявилися безсилими перед бізнесменами – людьми, які мають статки і зв’язки.

 

    Володимир ХОМКО, міський голова Рівного:

    – Скажу відверто: більшого нахабства самовільних забудовників, ніж тих, які влаштувалися на вулиці Шевченка, 105, я ще не бачив. Хоч на посаді мера встиг надивитися на різне. Власникам не досить того, що за судовим рішенням їхню будівлю мали б знести, бо на цьому місці за проектом вони повинні були будувати зовсім іншу споруду. Їм мало, що вони не брали ніяких дозволів та містобудівних умов і обмежень. Вони якимось чином знайшли лазівку в Києві і роздобули декларацію на добудову ще одного поверху.

    У мене вже була нарада з начальником міліції, прокурором міста, начальником виконавчої служби. Як мінімум за двома напрямками будемо порушувати кримінальні провадження. По-перше, притягнемо порушника до відповідальності за те, що самобуд досі не знесений чи не приведений у відповідність до проекту за рішенням суду. А також за те, що власники, коли брали в Києві дозвіл на добудову приміщення, внесли до своїх документів завідомо неправдиві дані. Сподіваюся, в результаті цих двох кримінальних проваджень ми разом із рівнянами, мешканцями навколишніх будинків, зможемо добитися, аби державні виконавці знесли цю незаконну споруду.

    Василь ЗЕЛІНСЬКИЙ, в. о. начальника Рівненського міськвідділу міліції:

    – Будівництвом маркету під вікнами школи на вулиці Шевченка ми вже зайнялись. Відкрито кримінальне провадження за фактом неправдивих відомостей, що внесені до офіційних документів. Триває досудове розслідування, за наслідками якого буде прийняте рішення.

Повідомляє прес-служба Рівненської міської ради

716 переглядів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

3 × 1 =