парфуми1

На Здолбунівщині зафіксовано АЧС, у зв’язку з  цим випадком було проведено позапланове засідання  ДНПК при райдержадміністрації та прийняте рішення «Про заходи з недопущення поширення та ліквідації спалаху африканської чуми свиней в підсобних приміщеннях спільного хліва, де утримують свині гр. С та гр. К., у с.Цурків».
Відповідно до рішення визначено неблагополучний пункт (вогнище) АЧС. Це підсобне приміщення  спільного хліва, де утримувалися свині громадян С. та К.,  що розміщений на вул. Миру у с. Цурків.
Зона захисту, тобто територія, яка безпосередньо межує з епізоотичним вогнищем, включає все село Цурків та територію, що його оточує до межі наступного населеного пункту.
Зона спостереження (нагляду) має наступні межі:
– на схід – до с. Коршів;
– на захід – до с. Варковичі (Дубенського району);
– на південь – до дороги Мізоч – Дубно;
– на північ – до повороту вулиці Лісовики с. Глинськ.
До зони спостереження віднесено села Спасів, Підцурків, Глинськ, Загора, Уїздці, Кунин, Стеблівка Здолбунівського районі та  села – Квітневе, Княгинин, Травневе, Молодіжне, Озеряни, Копани, Нагірне Дубенського району.
В неблагополучному пункті (вогнищі) 03 червня працювали спеціалісти управління Держпродспоживслужби в Здолбунівському районі та Здолбунівської райдержлікарні ветеринарної медицини, працівники Здолбунівського відділення поліції Острозького відділу поліції ГУ НП в Рівненській області та ДПРЧ-18 ГУ ДСНС України у Рівненській області та інші.
В рамках прийнятого «Плану заходів по профілактиці, недопущенню поширення та ліквідації захворювання на АЧС в епізоотичному вогнищі» було встановлено пост, на якому облаштовано дезбар’єр та відповідні попереджувальні знаки, проведені роботи з умертвіння 28 свиней, які належали гр. К. та 8 свиней, які належали гр. С. Трупи з тварин спалено у визначеному місці, за межами населеного пункту, та захоронено. Всього спалено 36 трупів свиней та 13 туш, які були отримані від вимушеного забою свиней. У приміщенні спільного хліва та прилеглій території проведено вимушену дезінфекцію.
В зоні захисту, а саме в с. Цурків, в період до 12.06.17 необхідно забезпечити забій всіх клінічно здорових свиней, які утримуються у підсобних індивідуальних господарствах громадян. Через стійкість збудника АЧС м’ясо з таких тварин необхідно переробити на тушонки. Заморожувати та засолювати – заборонено.
У зоні нагляду органам місцевого самоврядування доручено провести збори громадян у населених пунктах з проведенням роз’яснювальної роботи щодо вжиття заходів для профілактики чи у разі підозри виникнення АЧС.
Управління Держпродспоживслужби в Здолбунівському районі звертає увагу громадян Здолбунівського району на небезпеку даного захворювання.
Та прохає:
1)не купувати свиней без відповідних ветеринарних документів;
2)жителям населених пунктів, які мають поголів’я свиней, утримувати їх в «закритому режимі», в разі виявлення захворювання чи загибелі тварин негайно інформувати спеціалістів державної ветеринарної медицини на місцях;
3)категорично забороняється купувати м’ясо та м’ясопродукти, які не пройшли ветеринарно-санітарної експертизи, а тим більше на стихійних ринках чи у не відведених місцях для торгівлі;
4)при захворюванні чи загибелі свиней обов’язково повідомляти спеціалістів державної служби ветеринарної медицини за телефоном 2-26-26.
За матеріалами Здолбунівської РДА
Теґи:     
1 215 переглядів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

один × пять =