Новообрана голова Тараканівської громади – Наталія Сорочинська вже планує подальшу роботу разом зі своїми однодумцями. В рамках реалізації Проекту ПУЛЬС Рівненського регіонального відділення Асоціації міст України  новообрана голова з  колегами приїхали на консультацію до фахівців з питань децентралізації.  Нагадаємо – у Тараканівській громаді, що у Дубенському районі, відбулися перші вибори голови та депутатів  29 жовтня. До ОТГ увійшло 2 сільські ради, а це майже 4 тис населення.
Наталія Сорочинська розповіла про плани на роботу у громаді, та які там є ресурси.  Зокрема у громаді є 2 школи, 3 ФАПи та один дошкільний навчальний заклад. Першочергово люди планували роботу на партнерських засадах. Відтак вже нині  мають ряд запитань, як вирішувати ті чи інші оргінзаційні моменти.
Консультант з юридичних питань Василь Курилас  детально розповів, що потрібно зробити першочергово. Як скликати першу сесію, які потрібні депутатські комісії, у якій кількості формувати штат громади. Водночас нагадав про прийняття закладів у комунальну власність територіальної громади.
Людмила Кушнер  консультант з бюджетних питань наголосила – до планування роботи потрібно підійти зважено, не поспішати з великою кількістю фахівців, адже тепер це витрати громади. Одразу ж потрібно повідомити людей про реорганізацію, а можливо і про звільнення. Варто з’ясувати, чи всі працівники сільських рад використали відпустки, інакше потім доведеться фінансувати усі захищені статті вже з бюджету громади. Та найголовніше – до кінця цього року  прийняти бюджет на 2018 рік. Адже вже з нового року Тараканівська громада, як і інші новостворені, переходять на прямі міжбюджетні відносини з Державою.
Голова громади повідомила – першу сесію громади хочуть провести вже наступного тижня, тож вже складають  основні питання, які варто вирішити першочергово.
Повідомляє Офіс реформ проекту ПУЛЬС Рівненського РВ Асоціації міст України

Теґи:
606 переглядів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

17 − одинадцять =