З 2004 року в Городищенській виправній колонії (№96) обладнано сектор для тримання засуджених чоловіків до довічного позбавлення волі. На сьогоднішній день у колонії утримується 48 довічників. Ще до недавно, ця категорія засуджених мала право лише на короткострокові побачення. Таких могло були лише чотири на рік. Відтепер же засуджені до довічного позбавлення волі мають право одержувати один раз на три місяці тривале побачення. А це означає, що близькі родичі можуть провести на одинці із довічно засудженим три доби.

У пенітенціарній службі нам розповіли, що такі зміни передбачені статтею 151 Кримінально-виконавчого кодексу України, Закону України «Про внесення змін до Кримінально-виконавчого кодексу України щодо адаптації правового статусу засудженого до європейських стандартів» від 08 квітня 2014 року.
Оскільки довічники потребують «спеціальних» умов, то і кімнату для тривалих побачень у колонії облаштовували теж «спеціальну». А головне в її облаштуванні – це забезпечення безпеки. Пенітенціарії запевняють, що у Городищенській колонії усі засоби безпеки вжиті і повністю відповідають вимогам законодавства, окрім того у кімнаті проведено ремонти, встановлено необхідні меблі та побутову техніку, облаштована житлова кімната, кухня, душова та санвузол.

побачення1побачення3побачення5
Начальник колонії Юрій Луцук розповів, що серед засуджених було проведено опитування, щодо бажання скористатися своїм новим правом. Близько двадцяти засуджених переконують, що вони та їх рідні будуть постійними користувачами кімнати. Оскільки попит великий то в установі планується в найкоротші терміни обладнати додатково ще одну таку кімнату. А поки перше побачення заплановане на 12 вересня поточного року.

побачення2побачення4
Так, пенітенціарії усе зробили згідно законодавства і до них питань ніяких немає. Є лишень питання риторичні – а чи дійсно буде безпечно для дружини наодинці з власним чоловіком, якщо за його спиною далеко не одне вбивство…? і чи не виникне бажання у засудженого скористатися власною дружиною з протизаконною метою…? І якщо процес надання тривалих побачень для довічників можна відшліфувати до досконалості, щоб такі питання навіть не виникали, то існує третє – а чи заслуговують ці люди на таку розкіш, як тривале побачення ?

Віктор Климович

737 переглядів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

два × 4 =