Відтепер у цьому медичному закладі не потрібно платити так звані благодійні внески за огляд та консультацію лікарів. Про це повідомив голова обласної ради Михайло Кириллов під час брифінгу в Рівненському обласному клінічному лікувально-діагностичному центрі ім. В. Поліщука.

– На кожному кроці у закладі розміщені таблички з інформацією для громадян, що огляд та консультація лікаря є безкоштовними. До 2015 року за цю послугу в діагностичному брали кошти. Те, що сьогодні все змінилося – принципова позиція моя і депутатського корпусу. Мовою цифр ситуація наступна: у 2014 році з обласного бюджету на функціонування діагностичного було виділено більш як 14 мільйонів гривень. Тоді, як і в попередні роки з людей брали так звані благодійні внески за огляд та консультацію лікаря. Чому брали з людей гроші? Мотивували це тим, що з обласного бюджету не виділялися кошти на комунальні витрати і ніби, якраз за ці зібрані гроші заклад розраховувався за теплопостачання, електроенергію та інші послуги. Попри те, що бюджет далеко не ідеальний, у 2015 році ми діагностичний профінансували в розмірі більш як 18 мільйонів гривень. З яких близько 1,5 мільйони – на комунальні послуги. Також вперше виділили 218 тисяч гривень на медикаменти та розхідні матеріали. Це було зроблено для того, щоб з людей не вимагали гроші, принаймні за огляд і консультацію, бо це вже багатьох, так би мовити, дістало, – зазначив Михайло Кириллов.

– Окрім того, ми абсолютно безкоштовно проводимо обстеження бійців АТО та переселенців зі сходу та Криму, – зазначив в.о. головного лікаря діагностичного центру Роман Шустик. – Є також пільгові категорії населення, тож за витратні матеріали під час обстежень платить лише кожен другий пацієнт, а щодня їх у нас 500-700. Кожній людині, яка на наше прохання компенсує вартість витратних матеріалів у вигляді благодійного внеску, ми видаємо чек.

До слова, Михайло Кириллов звернувся до жителів Рівненщини повідомляти його, якщо за прийом у лікаря проситимуть гроші.

– Якщо за огляд чи консультацію у вас вимагатимуть оплатити ту чи іншу суму – одразу ж звертайтеся до мене, безпосередньо у приймальню, обіцяю, за це неподобство відповідатиме керівництво закладу головою, –заявив він.

Рівненський обласний клінічний лікувально-діагностичний центр ім.В.Поліщука – це заклад, яких не так багато в Україні та в західних областях зокрема. Щороку тут проходять обстеження та лікування 13 тисяч пацієнтів, працює клініко-консультативне відділення, обласний медико-генетичний центр, відділення виїзної діагностики, інвазивних методів діагностики та лікування, функціонує денний лікувально-діагностичний стаціонар. Рівненський обласний клінічний лікувально-діагностичний центр ім.В.Поліщука – один з небагатьох в країні, який здійснює наукові дослідження.

Повідомляє прес-служба Рівненської обласної ради

Теґи:   
842 переглядів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

чотири × 4 =