У колишньому приміщенні відділення інтенсивної терапії, екстреної та невідкладної допомоги ЦРЛ відкрили новий УЗД-кабінет.
Відтепер мешканці району отримуватимуть додаткові послуги завдяки новому апаратові ультразвукової діагностики марки Mylab40 італійської фірми «Esaote».
Ці апарати виготовляють уже багато років, але на українському медичному ринку вони з’явились відносно недавно. Новий якісний апарат дозволяє провести діагностику недуг щитоподібної та молочних залоз, лімфовузлів, органів черевної порожнини, забоїв, травм, а також обстежити жінок на ранніх термінах вагітності.
– До цього часу ультразвукову діагностику ми проводили на другому поверсі у лор-віділенні, – розповіла лікарка ЦРЛ, яка здійснюватиме діагностику, Інна Гуристюк. –  Але ж пацієнти бувають різного ступеню тяжкості, скажімо після ДТП, нещасних випадків. Їх потрібно нести на носилках на другий поверх. Погодьтеся, це дуже незручно. Ми втрачаємо дорогоцінний час. Та й бувають навіть пацієнти із кардіологічними проблемами, їм теж самотужки піднятися на другий поверх доволі складно. До того ж апарат ультразвукової діагностики марки Філіпс, на якому ми здійснювали до того обстеження у лікарні дуже давно. Тож наразі питання його виходу із ладу – питання часу. На ньому і далі можна буде проходити обстеження, але, звісно його можливості, в порівнянні з новим апаратом УЗД доволі обмежені.
На відкриття УЗД-кабінету завітали голова РДА Юрій Ковальчук та голова райради Олександр Поліщук. Очільники району обговорювали перспективу розширення можливостей апарату. Зокрема, у першу чергу необхідних придбань поставили кардіологічний та вагінальний датчики, які коштують 250 тисяч. Це значно розширить спектр надання медичних послуг і зможе правильно поставити діагноз більшій кількості пацієнтів.
Апарат обійшовся районному бюджету у 1 млн. грн.
Мешканці району зможуть проходити обстеження безкоштовно.
Повідомляє Гощанська РДА

Теґи:   
840 переглядів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

девять + 6 =