У Гощанському дитсадку «Малятко» під час планової перевірки виявили перевищення норм формальдегіду та фенолу. Також у пробах води, яку відібрали із мережі водопостачання дитсадка, знайшли перевищення вмісту заліза. Про це селищному голові Миколі Панчуку повідомило листом Гощанське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби.
Згідно із висновками експертів у приміщенні спортивного залу виявлено перевищення ГДК формальдегіду у 2,4 рази, в приміщенні 1-ї молодшої групи концентрація формальдегіду перевищує ГДК у 4,7 рази, в приміщенні 2-ї молодшої групи встановлено перевищення концентрації фенолу в 1,2 рази, формальдегіду в 5,7 рази. Крім того всі 5 проб питної води, які були відібрані з мережі комунального закладу «Дитсадок-ясла «Малятко»», не відповідають гігієнічним вимогам за вмістом заліза. Вміст заліза становить від 0,47 до 051 мг/ дм³ при нормі 0,2 мг/дм³.
– Зараз якнайшвидше намагаємося усунути всі недоліки, які виявили фахівці служби Держпромнагляду у садку, – коментує ситуацію Гощанський селищний голова Микола Панчук. – Висновки експертів стосувалися нещодавно відремонтованих груп. Дві із них, як і спортзал, розташовані у добудованому корпусі дитсадка, ще одна група – у старому корпусі. Це дозволяє припустити, що перевищення рівня фенолу та формальдегіду може бути спричинене використанням будівельних матеріалів чи встановленням нових меблів у групах. Хоча усі будівельні матеріали та меблі сертифіковані та відповідають стандартам якості.
7 листопада відбулися загальні батьківські збори у дитсадку «Малятко». Там адміністрація дитсадка та селищний голова пояснили батькам ситуацію. Спільно визначили подальший алгоритм дій. Так, діти, які відвідували групи, де зафіксовані підвищений рівень фенолу та формальдегіду, протягом двох тижнів ходитимуть в інші групи. За цей час приміщення провітрюватимуть, шукатимуть причини підвищеного рівня фенолу та формальдегіду. Також уже розпочали перемови про встановлення вентиляційної системи у дитсадку.
Зі слів селищного голови найбільше його хвилює проблема неякісної питної води у дитсадку. Адже ця проблема може ховати більше глобальну й стосуватися мешканців усієї Гощі.
– Вода із якої готують їжу в дитсадку подається із загальної мережі водопостачання. Зараз ми будемо закуповувати питну воду у садок за кошти селищного бюджету, обговорюємо можливість встановлення системи фільтрування та очищення води у садку. Але, безперечно, це має бути детальне дослідження стану питної води у Гощі. Адже від її якості залежить здоров’я гощанців. Ми уже направили відповідні звернення в РОВКП ВКГ «Рівнеоблводоканал», Гощанську районну державну адміністрацію та Гощанську районну раду. Цю проблему можливо усунути лише спільними зусиллями.
Про це повідомляє Гощанська селищна рада
331 переглядів

Один комментар на “У Гощанському дитсадку виявили перевищення норм формальдегіду, а у воді заліза

  • 09-Лис-2018 о 19:35

    поки нe будe вeнтиляціі та очисників повітря формальдeгід нe вивітриться

    Відповісти

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

17 − три =

НОВИНИ