111Місто Костопіль не бачить себе у складі з сільськими радами, у той же час села, які межують з містом, теж вагаються. А от віддалені сільські ради вже шукають прийнятний формат об’єднання. Одні люди хочуть окремі потужні громади, інші представники сіл прагнуть до невеличких громад. Однак розглядають варіант створення потужної сільської Костопільської громади, але окремим селам це не зовсім зручно. Адже тоді важко визначитись – де буде центр громади, та й віддаленість від центру буде більшою від норми.
Консультанти з питань децентралізації проекту Пульс «Децентралізаційний марафон» провели виїзну зустріч у Великомидській сільській раді, де зустрілися з представниками навколишніх сіл.
Там, жителі готові створити Великомидську громаду, однак є суперечності з визначенням центру.
Консультанти роз’яснили усі кроки створення громади, переваги та недоліки, в залежності від того де буде адмінцентр. У селі Великий Мидськ вже є непоганий потенціал – новозбудована сільська рада та будинок культури, відносно непогані дороги. Але дороги до сіл –  потребують не лише ремонту, а й будівництва.
Фахівці дали роз’яснення щодо утримання освітніх та оздоровчих закладів, а також роз’яснили які субвенції отримуватиме ОТГ.
Повідомляє проект ПУЛЬС Асоціації міст України
Теґи:
366 переглядів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

12 − 11 =