14281382_1107179186032247_722873213_nУ Рівному медики скаржаться на неадекватних пацієнтів. Підігріті алкоголем або під дією наркотиків вони нападають на медперсонал, а надати їм невідкладну медичну допомогу часто можна лише, коли агресивного хворого тримає поліція. Стусани, нецензурщина та образи в сторону лікарів та медсестер – доволі звичне явище. Нерідко в людей у білих халатах летить медичний інвентар або …стільці. Тож замість того, аби рятувати життя людині, вони змушені від неї оборонятися. Останній випадок – кричущий. Пацієнт пожбурив у лікаря стільцем та електрокардіографом.
Неадекватного пацієнта під два метри росту до приймального відділення Рівненської міської лікарні привезли швидкою. Після епілептичного нападу він оговтувався в одній з оглядових. По черзі чоловіка консультували спеціалісти. Після огляду невропатолога пацієнт став некерованим. У медиків летіло все, що потрапляло йому під руку.   «Підривається з кушетки,  бере електрокардіограф, замахується! Ми з медсестрою встигаємо вибігти і закрити двері. ЕКГ летить в двері, потім летить в вікно. Потім  у вікно летить і  стілець. Пластикове вікно розлітаєтся. Судна, миски – все, що тут було, все було розбите», коментує  завідувачка приймальним відділенням Рівненської міської лікарні Наталія МИХАЙЛЮК.
14269370_1107179196032246_933728576_n
Навіть коли вікно розлетілось на друзки, а в оглядовій трощити було більше нічого, пацієнт не заспокоївся. Поліція охорони, яка приїхала за викликом, одягнула його в кайданки. Пацієнта забрали до відділку, а ошелешені медики наводили лад у відділенні. Кажуть: серед півсотні пацієнтів щодня таких неадекватів – щонайменше десяток. Особливо небезпечно вночі.
«Ніч. Всі відпочивають, гуляють, а потім з травмами до нас. І ображають нас, бо нетверезі! – каже процедурна медсестра Тетяна СЕРГІЙЧУК. Про образи на адресу медиків не дають забути і пошкоджені двері. Це ще один показовий випадок з недавніх.  Нетверезий чоловік на поза шляховику вимагав рятувати його дружину у кафе неподалік. Вона, мовляв, перебрала алкоголю. І щоб жінку не знудило в дорогому авто, в лікарню він її не привіз. Присмачуючи нецензурною лайкою, вимагав, аби лікар покинув чергування і поїхав до розважального закладу. Шарпав його за халат, силоміць тягнув до автомобіля.  Пояснювати, що це неможливо, взялись усі чергові лікарі. Обурившись тим, що медики порадили викликати до кафе «швидку», чоловік гримнув дверима. Тепер вони потребують ремонту.
А ось електрокардіограф, який днями летів у медиків, ремонту більше не підлягає. Цей прилад лише у нинішньому році обслужив понад вісім тисяч пацієнтів. Новий коштує близько тридцяти тисяч гривень!
14287762_1107179206032245_1136685682_n
Напади на медиків у приймальному відділенні – не єдина проблема у Рівненській міській лікарні. Заступник головного лікаря Рівненської міської лікарні  Ігор ДУНДЮК нарікає на злодіїв, які крадуть особисті речі не лише в пацієнтів, а й в медперсоналу. «Крім того, нещодавно в нас зірвали систему труб, які вели кисень до реанімації і палат інтенсивної терапії. Перед цим в побили вікна в урології та в ортопедичному відділенні, а також басейні».
14248773_1107179212698911_1932019655_n
Вирішити цю проблему, на думку Ігоря Дундюка, можна було б завдяки цілодобовій охороні. Тож мають намір письмово звернутись до міської ради із проханням виділити потрібні на це кошти. У Рівнераді вже обдумують кілька шляхів вирішення ситуації. «Один з них –найпростіший – до фінансувати громадські утворення, які покликані охороняти громадський порядок, – каже секретар Рівненської міської ради Сергій ПАЛАДІЙЧУК.  Ще один з варіантів: домовитися про чергування із поліцією охорони. Для цього потрібно укласти договір, та створити спеціальну програму для виділення коштів.  «Година охорони одним працівником поліції становить 65 гривень. Вільнонайманим – 38 гривень за годину, – каже командир батальйону управління поліції охорони в Рівненській області Олександр МАЦАЛКО. – Працівники поліції несуть службу з вогнепальною зброєю,  вільнонаймані – забезпечені спеціальними засобами, а це: спецпристрій для відстрілу гумових куль, наручники і гумові кийки, також забезпечені засобами індивідуального захисту – шоломами за необхідності і бронежилетом».
Який з варіантів економічно вигідніший, будуть рахувати.  А тим часом цієї ночі у лікарні нова надзвичайна подія. 22-річний рівнянин, перебуваючи у травмпункті Рівненської міської лікарні, завдав матеріальної шкоди медкам. Як повідомили у патрульній поліції Рівного, на території медзакладу молодики зчинили бійку. За допомогою до травмпункту звернувся один з її учасників. Та оскільки емоції так і не втихли, хлопець пошкодив там стіну. Тепер відповідатиме за пошкодження майна згідно Кримінального Кодексу України.
14248774_1107179182698914_175494073_n
Надія Литвинюк

 

1 156 переглядів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

4 + тринадцять =