24 червня на території Рівненського зоопарку пройшла громадсько-пізнавальну акція для відвідувачів «Правила безпеки вивчай, весело відпочивай!».
Організатором заходу виступило Головне управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Рівненській області та навчально-методичний центр цивільного захисту та безпеки життєдіяльності у Рівненській області. Місце проведення заходу рятувальниками було вибране не випадково, адже у місцевому зоопарку щодня буває багато відвідувачів, а особливо малечі.
В рамках заходу співробітники Держслужби з надзвичайних ситуацій організували виставку пожежно-рятувальної та спеціальної інженерної техніки. Діти мали можливість ознайомитися з тактико-технічними характеристиками спецавтомобілів та бойового спорядження. Вогнеборці розповіли, у яких випадках використовується те чи інше обладнання.
З перших хвилин батьки та діти юрбою оточили бійців Служби порятунку – усім було надзвичайно цікаво подивитися на бойове спорядження та спецтехніку. Найбільше вразив всіх бензоріз, за допомогою якого рятувальники ліквідовують наслідки ДТП, і спеціальні ножиці, котрі швидко розрізають металеві конструкції та застосовуються для того, щоб у випадку біди дістатися до зачиненої квартири крізь металеві двері та віконні решітки, і пневмоподушка, котра здатна легко підняти 20-тонний автомобіль, а також апарати захисту органів дихання без яких робота у задимленому приміщені просто не можлива.
Піротехніки облуправління ДСНС на прикладі муляжів продемонстрували різні види боєприпасів: міни, снаряди, бомби, кулі, котрі їм досить часто доводиться вилучати із землі.
Також рятувальники звернули увагу присутніх на необхідність дотримання правил безпечної поведінки у випадку виявлення вибухонебезпечних предметів, щоб уникнути непередбачуваних наслідків. Не бракувало охочих як серед юнаків, так і серед дівчат приміряти спорядження сапера, яке, до речі, не є вже таким й легким.
Крім того, дітям та дорослим у доволі  цікавій формі розповіли, яких правил необхідно дотримуватися, як діяти та куди звертатися по допомогу у разі виникнення надзвичайної ситуації. Зокрема розповідали, що робити під час пожежі, виявленні боєприпасів, розливі ртуті та як надавати першу долікарську допомогу собі та потерпілому.
Окрім демонстрації можливостей техніки та обладнання рятувальники на практиці показали школярам гасіння умовної пожежі. Охочих потримати справжній працюючий пожежний водяний ствол було чимало. Для цього довелося навіть влаштовувати імпровізовану гру.