У Рівненському СІЗО окремі ув’язнені намагалися дестабілізувати оперативну обстановку. Це сталося 19 травня, коли  ув’язненого К. працівники установи вивели до медичної частини установи для огляду медичним працівником. Однак, під час повернення з медичної частини ув’язнений К. почав вимагати від молодшого інспектора конвоювати його не до камери, в якій він тримався, а до прогулянкових дворів, на що йому було відмовлено та супроводжено до камерного приміщення.
Після повернення до камери, зазначений ув’язнений у грубій формі почав виражати своє невдоволення якістю надання медичної допомоги та харчування, при цьому стукав у двері камери та почав підбурювати інших ув’язнених до неправомірної поведінки.
У той же час на підтримку протиправних дій ув’язненого К., ув’язнені інших камер установи підтримали заклик та почали вибивати двері, пошкоджувати попереджувальні решітки та викидати на коридор палаючі газети та інші легкозаймисті предмети через пошкоджені кватирки для роздачі їжі.
Адміністрація установи намагалась заспокоїти ув’язнених, проте вони продовжували протиправні дії.
Для припинення групової непокори та недопущення масових безпорядків серед осіб, узятих під варту, а також з метою забезпечення безпеки персоналу установи, начальником установи було оголошено загальний збір персоналу, вжито першочергових заходів щодо ліквідації наслідків протиправних дій та стабілізації оперативної обстановки.
Водночас керівництвом Західного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції проведено збір особового складу груп швидкого реагування установ виконання покарань та воєнізованого формування в повному екіпіруванні.
Після проведеної правороз’яснювальної роботи засуджені та особи, узяті під варту, свої протиправні дії припинили, проте висунули ряд вимог щодо надання медичної допомоги.
Про зазначену подію повідомлено органи прокуратури та Національної поліції України.
За фактом надзвичайної події прибула слідчо-оперативна група Рівненського ВП ГУНП України, яка здійснила першочергові слідчі дії.
В той же час посилено зовнішні та внутрішні пости, забезпечено патрулювання прилеглої території установи.
Наступного дня в державній установі «Рівненський слідчий ізолятор» проведено загальний обшук силами зведеного загону груп швидкого реагування.
За результатами проведеного обшуку виявлено та вилучено 32 мобільних телефони, зарядні пристрої та батареї живлення до них, заточені металеві пластини, надлишкові постільні речі тощо.
Після завершення обшуку, керівництвом установи спільно з працівниками міжрегіонального управління проведено комісійний обхід камерних приміщень та установи, здійснено прийом з особистих питань.
На даний час проводиться комплекс заходів щодо виконання засудженими та особами, взятими під варту розпорядку дня та інших режимних вимог. Оперативна обстановка в установі контрольована та задовільна.
Про це повідомляє Управління ДКВС України
Теґи:   
1 048 переглядів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

пять × два =