фото ілюстративне з мережі Інтернет

фото ілюстративне з мережі Інтернет

На сьогоднішній день в Україні склалася непроста ситуація з постачанням природного газу для виробництва теплової енергії та надання послуг централізованого гарячого водопостачання. З одного боку, НАК «Нафтогаз України» керується законодавчими актами  і висуває законні вимоги до теплопостачальних підприємств, а з іншого – неврегульованість на державному рівні питання встановлення економічно обґрунтованих тарифів на послугу централізованого гарячого водопостачання (з урахуванням зростання ціни на природний газ з 01.05.2016) ставить під загрозу спроможність підприємств теплопостачання продовжувати надання послуг.

Збитки ТОВ «Рівнетеплоенерго» в період подачі послуги з централізованого гарячого водопостачання при застосування нової ціни на природний газ на рівні 6 809,64 грн. за 1000 м3, що встановлена згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 01.10.2015 № 758 із змінами, внесеними постановою Кабінету Міністрів України від 27.04.16 № 315, становитимуть 10,6 млн. грн. у травні та 10,3 млн. грн. у червні поточного року.

Окрім того, на підприємстві відсутні підтверджені номінації (підтверджений об’єм природного газу) для здійснення своєї діяльності та відбувається несанкціонований відбір газу для подачі послуги з гарячого водопостачання, що відповідно до  постанови НКРЕКП № 2493 від 30.09.2015 «Про затвердження Кодексу газотранспортної системи» призводить до негативного небалансу природного газу.

Відповідно до пункту 14 підпункту 3 постанови НКРЕКП № 2493 від 30.09.2015 року врегулювання оператором газотранспортної системи такого негативного небалансу проводиться за рахунок надання послуг балансування. Вартість даних послуг визначається відповідно до постанови НКРЕКП № 2497 від 30.09.2015 «Про затвердження Типового договору транспортування природного газу» із застосуванням коефіцієнта 2 до встановленої ціни на природний газ. Таким чином, загальна сума збитків за період з травня по червень 2016 року складатиме 41,8 млн. грн.

Зважаючи на викладене вище, ТОВ «Рівнетеплоенерго» вимушене змінити графік ремонтних робіт і запланованих випробувань теплових мереж та розпочати їх з 18.05.2016.

Аналогічно чинять й інші теплопостачанні підприємства, зокрема у містах Тернопіль, Івано-Франківськ, Львів тощо.

Про це повідомляє ТОВ «Рівнетеплоенерго»

Читайте також у “Новинах по-рівненськи”:

На Рівненщині засуджений обвінчався у монастирі

На Рівненщині п’яний водій та його двоє пасажирів потрапили у ДТП

Рівненський самбіст привіз медаль з чемпіонату Європи

У Рівному двоє дітей опинились у «домашній пастці»

У Рівному показали шедеври Мельничуків із Михалківців

На Рівненщині змагатиметься допризовна молодь

Літні мовні табори діятимуть на базі 362 навчальних закладів Рівненщини

На Рівненщині викрили чергову оборудку з гуманітарною допомогою

У Рівному активісти публічно збирають кошти на проект

637 переглядів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

сім + 13 =