Цього року ЮНЕСКО оголосило Афіни Всесвітньою столицею книги у зв’язку з винятковою якістю програми для представників книжкової індустрії, яку запропонувала грецька столиця. З цієї нагоди Рівненська обласна бібліотека для молоді провела захоплюючу вечірку в грецькому стилі «Free LibGreece Party».
Гостей свята зустрічали жартівливі передбачення від олімпійських богів, невеличкі подарунки у вигляді компліменту від організаторів вечірки, а також – золотаві грецькі вінки. Хол бібліотеки став зеленим давньогрецьким садом, де відбувся «Літературний Парнас» за участі Валентини Люліч та Віктора Шупера. Почесні гості вечірки на оздоблених тронах представляли відповідно музу любовної лірики Ерато та бога родючості та надхнення Діоніса. Відверта, часом іронічна та не тривіальна поезія в авторському виконанні створила певний енергетичний простір вечірки.
Поки присутні знайомились з технікою створення зачіски в грецькому стилі, яку продемонструвала спеціаліст салону-перукарні «Nur» Алла Філіпчук, у відділі сімейного читання наймолодші учасники вечірки проходили майстер-клас з виготовлення олімпійських факелів. Дійство продовжив талановитий фокусник-ілюзіоніст Василь Сав’юк, актор Рівненського театру ляльок, який вразив своєю інтерактивною магією і старших, і молодших та змусив всіх у захопленні затамувати подих.
В читальній залі запрошених на вечірку чекала грецька музика та танці. Зокрема вони дізналися про історію популярного танцю сиртакі, що став символом сучасної Греції, адже з’явився він не так давно − в 1964 році. Атмосферу заходу доповнила літературна галерея «Гомер. Герої Трої» за мотивами безсмертних давньогрецьких епічних поем, від якої розпочався бібліотечний квест, маршрути якого вели до легендарного щита Ахіллеса та підступного троянського коня.
Під кінець вечірки гості мали можливість взяти участь у різноманітних конкурсах з метання «блискавок Зевса», розплутуванні «ниток Аріадни», «Міні-олімпійських іграх». Всі учасники змагань отримали солодкі подарунки.
Грецька вечірка в бібліотеці дала її учасникам прекрасну можливість відчути особливу атмосферу Греції від стародавніх часів до сьогодення та активно провести вільний час під мелодійні ритми запального сиртакі.
Повідомляє методичний відділ РОБМ
Теґи:
249 переглядів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

сім + 12 =