Як зменшити втрати води та покращити її постачання – вирішували спільно фахівці з України, Білорусі та Словаччини
Представники з понад 25 підприємств водопровідно-каналізаційних господарств, влада, бізнес та науковці  з’їхалися у Рівне на дводенну Міжнародну науково-практичну конференцію «Моніторинг втрат та витрат питної води у водопровідних системах, досвід боротьби з витратами».
Зокрема, на заході вирішували як можна систематично зменшувати втрати води, оптимізувати її постачання, впроваджувати інноваційні технології.
Конференція відбувається у РОВКП ВКГ «Рівнеоблводоканалі», яке є одним із передових підприємств в Україні по впровадженню сучасних методів боротьби з втратами.
Своїми здобутками у даній сфері поділився директор Рівнеоблводоканалу Андрій Карауш. Він розповів, що у Рівному діє електронна карта водопровідних та каналізаційних мереж, яка у режимі реального часу показує, що відбувається у системі і дозволяє миттєво реагувати на різні ситуації.
Завдяки такій ГІС-системі за рік вдалося зекономити 8% поданої води. Втім, питання втрати в інженерній системі залишається актуальним.
Тому наступним кроком буде встановлення будинкових лічильників.
Заступник голови Рівненської ОДА Віталій Ундір вважає, що для Рівненщини буде важливим міжнародний досвід у вирішенні актуального питання як економія питної води. Адже для забезпечення потреб водою сучасного міста необхідно мільйони кубічних метрів на добу. Тому обмін думками та плідна дискусія дасть можливість якісніше підійти до вирішення питання боротьби з втратами води.
Повідомляє прес-служба Рівненської ОДА
359 переглядів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

19 − 9 =