парфуми1

Дотримання гендерного представництва в керівництві партійних осередків Рівненщини обговорили сьогодні на круглому столі.
Ініціаторами заходу стали представники ГО «Центр суспільних дій «Сівітас», які стали переможцями конкурсу малих грантів для підтримки впровадження демократичних змін на місцевому рівні. Проект здійснюється за фінансової підтримки Євросоюзу.
На зустріч запросили депутатів різних рівнів, науковців та представників громадськості.
Координатор проекту В’ячеслав Долід презентував присутнім результати моніторингу стану дотримання норм тендерної квоти в місцевих партіях, які брали участь у виборах 2015 року.
Експерти проаналізували 19 обласних осередків політичних партій, 4 з яких очолюють жінки. А це 21 відсоток від усіх.
Так, в статутах лише чотирьох з них було враховано норму гендерної квоти, яка має складати 30 відсотків. Частково за це згадали в п’яти установчих документах партій.
Серед експертів моніторингу виступила і заступник голови Рівненської ОДА Світлана Богатирчук-Кривко.
«Законодавство, передбачивши вимогу 30 відсотків наявності жінок у списках, не передбачило відповідальність за порушення цієї норми. Для того, аби ми зламали гендерні стереотипи, залучили більше жінок до участі у політиці, має бути квотування», – зазначила Світлана Богатирчук-Кривко.
За словами заступника голови ОДА, серед 47 країн, які входять до Ради Європи, Україна має найменший відсоток присутності жінок у політиці.
Учасники круглого столу вирішили звернутися до лідерів осередків політичних партій Рівненщини, аби підписати меморандум із Коаліцією «За рівні можливості», який передбачає сприяння досягненню гендерного балансу. Коаліція, в свою чергу, представляє 10 громадських організацій.
Повідомляє прес-служба Рівненської ОДА
451 переглядів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

1 + шість =