парфуми1

Цього року традиційно Україна, як і увесь світ, 5 червня відзначала Всесвітній день охорони навколишнього середовища. Цей день вважається однією з найважливіших подій екологічного календаря і щорічно святкується в більш ніж 100 країнах світу.
Саме з цієї нагоди 8 червня в стінах  Національного університету водного господарства та природокористування відбулася не пересічна подія, а саме прес-конференція, за участю начальника  Рівненського гідрометцентру, Богдана Петровича Масовця, головних спеціалістів департаменту екології та природних ресурсів Рівненської ОДА, Білої Тетяни Іванівни, Дяк Вікторії Василівни; науковців Навчального – наукового інституту агроекології та землеустрою, зокрема професора, кандидата сільськогосподарських наук НУВГП Прищепи Алли Миколаївни, кандидата сільськогосподарських наук Статник Ігоря Іванович, кандидата сільськогосподарських наук Бєдункової Ольги Олександрівни.^2879794F8E82B73F5307DAB5D9A6A3B0D7DC446BEF410706D8^pimgpsh_fullsize_distr
Представники Департаменту повідомили, що станом на сьогодні загальна площа природно – заповідного фонду Рівненської області складає  9 % від загальної площі області.
Це досить високий показник  для України, але не для Європи, де показник природно – заповідного фонду у відсотках складає орієнтовно 15 % .
Що стосується роботи Геоінформаційної системи банку даних кадастрової інформації об’єктів природно-заповідного фонду Рівненської області та моніторингу довкілля, то було повідомлено, що ця база даних  розміщена на сайті Департаменту, користування абсолютно безкоштовною для користувачів, оновлення відбувається щомісяця, на цій карті викладають інформацію, як про ПЗФ так і інформацію про стан забруднення атмосферного повітря та радіаційне забруднення за даними Рівненського ЦГМ.
Відбір даних Рівненський ЦГМ здійснює через три стаціонарні пости спостереження за атмосферним повітрям. Контроль за рівнем радіації здійснюється на трьох метеостанція в Рівненській області, які розташовані в містах Рівне, Сарни, Дубно.
Говорили на прес-конференції і про необхідність вдосконалення екологічного законодавства, наприклад збільшення штрафів за порушення екологічного законодавстваі про  поглиблене вивчення основ екології в школі, оскільки саме в дитинстві можна сформувати повагу та дбайливе ставлення про навколишнього природного середовища.
 Не оминули учасники прес-конференції болюче для Рівного питання  забруднення Басівкутського озера і річки Устя.  Кандидат сільськогосподарських наук Статник Ігор повідомив, що одним із способів вирішення проблеми є зариблення озера Басівкутського озера тими видами риб, які очищають воду. Крім того, важливим є і встановлення аераційних систем, які насичуватимуть воду киснем, аби запобігти цвітінню водоростей у водосховищі. І безумовно припинення зливу нечистот до Усті.
Також рід час прес-конференції відбулася презентація соціального ролика на тему збереження навколишнього природного середовища для майбутніх поколінь від Рівненського обласного центру з гідрометеорології.
Посилання на ролик, який презентував Рівненський ЦГМ:  https://fex.net/#!932090576376
Довідково: 15 грудня 1972 року Генеральна Асамблея ООН оголосила 5 червня Всесвітнім днем охорони навколишнього середовища. Приводом до проведення цієї всесвітньої акції послужило звернення, що надійшло 11 травня 1971 року генеральному секретареві ООН. Звернення підписали 2200 діячів науки й культури з 23 країн світу. Вони попереджали людство про безпрецедентну небезпеку, що загрожує йому у зв’язку із забрудненням навколишнього середовища. Основною ідеєю щорічного проведення акцій в честь Всесвітнього дня охорони навколишнього середовища є привернення уваги світової громадськості до проблем навколишнього середовища, що з часом набувають все більш глобального характеру; підвищення рівня екологічної свідомості людей та відповідальності за поводження із природними ресурсами.
За матеріалами Рівненського обл. центру з гідрометеорології
758 переглядів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

тринадцять + шість =