30 січня набув чинності Закон України «Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення» № 2168-VIII від 19.10.2017. Тобто, медична реформа офіційно стартувала. Тепер є всі законні підстави для автономізації медзакладів – перетворення медичних закладів у комунальні некомерційні підприємства. У такому статусі вони зможуть укласти договори з Національною службою здоров’я України (НСЗУ), яка закуповуватиме в них, за гроші з Державного бюджету, медичні послуги для пацієнтів.
«Звертаємо увагу керівників медзакладів на важливість ознайомлення з законодавством та нашими рекомендаціями щодо процесу автономізації», – зазначили в МОЗ.
Інакше кажучи, медична допомога первинної ланки (тобто сімейних лікарів, саме з них в 2018 році починається реформа) буде безоплатною для пацієнта, але платною для держави. Лікар отримає свободу працевлаштування і зможе обирати, працювати як найманий працівник, чи як приватний підприємець. Зарплатня медика залежатиме від кількості пацієнтів, яких він обслуговує. Медику дозволено обслуговувати до 2000 пацієнтів (в окремих випадках можна більше). Середня ставка для сімейного лікаря за пацієнта, який підпише з ним декларацію, у 2018 році становитиме 370 гривень на рік; також лікар первинної ланки матиме окремий бюджет на аналізи для пацієнтів. За розрахунками законотворців, заробітна плата медиків повинна зрости в 6 разів.
З урахуванням важливості цього початкового етапу змін в українській системі охорони здоров’я, Рада реформ Рівного (РРР) з ініціативи БО «Мережа 100 % життя Рівне» прийняла рішення провести круглий стіл на тему: «Перші кроки до автономізації медичних закладів».
Для участі в заході запрошуються депутати Рівненської міської ради, представники виконавчих органів влади, представники громадськості, а також головні лікарі міських медичних закладів: не тільки центрів первинної медико-санітарної допомоги, але й інших міських лікарень: хоча їх безпосереднє реформування почнеться з 2019 року, вони вже мають право та можливість створювати комунальні некомерційні підприємства. Це відразу ж створить для них цілий ряд додаткових можливостей, а також допоможе увійти в реформу не «на бігу», а спокійно підготувавшись до неї.
Ø  ЧАС: 8 лютого 2018 р. о 12.00
Ø  МІСЦЕ: конференц-зала міського управління охорони здоров’я
вулиця Драгоманова, 7, 2-й поверх.  (Комунальний заклад «Центр первинної медико-санітарної допомоги «Центральний» Рівненської міської ради)
Повідомляє благодійна організація “Мережа 100 відсотків життя Рівне”
352 переглядів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

4 × два =

НОВИНИ