«Говорити, не можна мовчати: сексуальне насилля над дітьми – попередити, зарадити, допомогти».
Захід відбудеться 7 жовтня об 10-14 годині, в першому корпусі, відкритий офіс-162 ауд., НУВГП (вул. Соборна, 11).  
Проблема сексуального насильства над дітьми є проблемою прихованою, незручною та замовчуваною. Надзвичайно тяжко встановити кількість потерпілих дітей – першочергово це залежить від страху говорити про це: сором, вина, біль, відчуття не такого\такої як інші – це суміш супроводжує жертву. 
За оцінками Ради Європи кожна п’ята дитина страждає від різних форм сексуального насильства. Часто ЗМІ висвітлюючи історії про дітей, які зазнали насильства, були викрадені чи навіть вбиті, описують злочинців-незнайомців. Але важливо знати, що такі злочини – це рідше виключення, ані ж закономірність. Зазвичай аб’юзером (насильником, гвалтівником) є близька, знайома людина.
Сексуальне насильство, що відбувається над дітьми, за своїми наслідками відноситься до найтяжчих психологічних травм. Переважно жертвами сексуального насильства є діти молодше 12 років, але найчастіше ними стають діти у віці від 3 до 7 років. У цьому віці дитина ще не розуміє, що відбувається, тому її легше залякати, схилити до того, щоб вона нікому нічого не говорила. 
Учасники заходу дізнаються:
 • про психологічні факти щодо сексуального насилля над дітьми: ступінь впливу на психіку дитини та психологічну травматизацію;
 • про фактори ризику сексуального насилля над дітьми;
 • які дії щодо дітей вважаються «Сексуальним насиллям»?
 • портрет гвалтівника (аб’юзера);
 • галузі проблем, на які впливає сексуальна наруга (фізичні, психологічні, поведінкові, вплив на взаємини);
 • ознаки сексуального насилля (вікова класифікація): перший рік життя, 1-4 роки, 5-8, 9-12, підлітковий вік (13-17);
 • фактори, що впливають на ступінь наслідків від сексуальної травматизації;
 • чому діти мовчать? (коли страждають від сексуального насилля).
 • рекомендації батькам та педагогам, які є профілактичні заходи і що має знати дитина, щоб вона могла ухилитися від домагань гвалтівника;
 • що робити, якщо ви дізнались про факт сексуального насилля;
 • ефективний план допомоги для дитини
 Кому буде корисна інформація семінару:
Батькам, дідусям, бабусям, педагогам, вихователям, тренерам, психологам, соціальним працівникам, вчителям, класним керівника – усім, хто має відношення до виховання та навчання дітей.
 Автор та ведуча психологічного семінару: 
Травмотерапевт, дитячий психолог Катерина Габрієль – магістр психології, дитячий психолог, травмотерапевт, психологічний консультант. 
Захід відбудеться за активної участі Управління патрульної поліції України у Рівненській області.
Як реагувати і що робити дорослим, якщо стикнулися з сексуальнм насиллям, про методи профілактики та про дії, у таких випадках представників поліції, розповість інспектор із зв’язків з громадськістю Управління патрульної поліції Рівного, лейтенант поліції Бояківська Іванна.
Також присутні зможуть дізнатися про те, які права та свободи  законодавство України гарантує для захисту дитини, які бувають види відповідальності за такі неправомірні дії. А також, які органи та установи здійснюють заходи з попередження сексуального насилля над дітьми розповість юрист – Немеришина Вікторія. 
Вартість участі: Free Donation (розмір пожертви визначаєте самостійно). Усі кошти, зібрані під час заходу, будуть передані на потреби онкохворих дітей у Благодійний фонд “Скарбниця Надії”.
Реєстрація за посиланням: https://docs.google.com/forms/d/11P-N-v0bu0t8mYQmFi5v9Oe3-WPCNpgY1I-eQuh4OFE/viewform
Кількість місць обмежена розміром аудиторії
Контакти організаторів:
Катерина Габріель – автор семінару, 067 861 13 16
Анна Готліб, редактор сайту «Міні Рівне», 067 362 07 95

 

485 переглядів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

13 + пятнадцять =