479d520b80305f0e7f81b9ea0e5fe9ba16 червня о 14.00 у Рівненському краєзнавчому музеї відкривається виставка «Чарівний світ Валентини Михальської». Валентина Михайлівна народилась і живе нині у с. Хворостів Любомльського р-ну Волинської області. Вона є першим лауреатом обласної мистецької премії імені Й.Кондзилевича (1994 р.). У 2004 р. В.Михальська була нагороджена орденом Княгині Ольги ІІІ ступеня.

У 7 років дівчинку спіткала хвороба і батьки змушені були відправити її на навчання у Костопільську школу-інтернат на Рівненщину. З 1976 р. тяжка хвороба на все життя всадила її у інвалідний візок. Бог дав цій жінці-красуні талант живописця і вона самотужки розвивала свій дар. Проживаючи серед прекрасної волинської природи, вона створює неповторні акварельні пейзажі. Створила мисткиня велику галерею портретів людей, які її оточують; дітей, що приходять в її домівку вчитися малювати у тьоті Валі. В її доробку портрети видатної родини Косачів. Художниця створила неперевершені монотипії. Графічні роботи об’єднані філософією двох кольорів – «Червоне і чорне» – це роздуми авторки про наш духовний і душевний світ. Валентина Михальська неймовірно щедра на любов до дітей, до тих найменшеньких, які свої чисті душі довіряють дорослим, вбираючи від нас усе, що ми їм даємо. Вона ж їм дарує яскраві милі реальні (а не спотворені!) малюнки, які ілюструють такі ж добрі книжки. Десятки дитячих книжок з казками і віршиками для малечі проілюструвала за останні роки художниця із волинського села Хворостів.

Виставка В.Михальської у Рівному організована вже вдруге. Перша зустріч була у 2001 році. З того часу Рівненський музей підтримує з нею тісні творчі дружні стосунки. Із творчістю волинської художниці нещодавно мали змогу ознайомитись мешканці Костополя, Сарн, Березного і Корця.

На виставці представлено понад 120 робіт В.М.Михальської, а загалом її творчий арсенал складає понад 1000 робіт.

Повідомляє прес-служба Рівненської обласної ради

564 переглядів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

11 − 10 =