OLYMPUS DIGITAL CAMERAЩе у травні 2015 року міністр юстиції Павло Петренко заявив, що пенітенціарну службу чекає масштабна реформа. Аби оптимізувати кримінально-виконавчу системи, ДПтСУ вирішили ліквідувати. Понад рік пенітенціарії сиділи на “пороховій бочці” не знаючи чого зрештою чекати від реформи. Днями їх доля стала відомою, від так з 30 вересня цього року пенітенціарна служба України припинила свою діяльність. Згідно з наказом, з 3 жовтня 2016 року КВС керує Мін’юст. А вже у вівторок, 4 жовтня, наказ про ліквідацію отримали  і в управлінні ДПтСУ в Рівненській області. 57 працівників управління та 80 працівників кримінально-виконавчої інспекції Рівненщини будуть скорочені. Поки триває сам процес ліквідації, працівники згідно з законом можуть мінімум два місяці працювати у системі.
Така ж ситуація і в інших областях, адже якщо раніше кожний обласний центр мав своє управління то тепер на всю Україну буде 5 міжрегіональних управлінь. Установи виконання покарань Рівненської області будуть підпорядковуватись Західному міжрегіональному управлінню з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції, який знаходитиметься у Львові. До слова Мін’юст вже також видав Наказ про оголошення конкурсу на заміщення вакантних посад  у міжрегіональних управліннях.
Працівники КВІ зізнаються, що ще мають надію працювати, адже зрештою замість кримінально-виконавчої інспекції має бути служба пробації. Не тішать себе надією працівники управління, адже чи лишиться на їх місці хоча б відділ, лишається невідомим. Дехто уже підшуковує роботу, хтось таки хоче і далі працювати у системі та буде пробувати долі в установах виконання покарань області.
Вікторія Малецька

1 698 переглядів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

двадцять + пятнадцять =