K0E-2GiEDyAУ вівторок, в Рівненському інституті післядипломної освіти відбулася нарада щодо проведення ЗНО у 2016 році. Інститут спільно з Львівським РЦОЯО обговорив з відповідальними за ЗНО у районах, містах, загальноосвітніх навчальних закладах обласного підпорядкування, навчально-методичному центрі професійно-технічної освіти питання організації та проведення зовнішнього незалежного оцінювання у наступному році. Директор Львівського РЦОЯО Лариса Середяк виступила з питаннями щодо підсумків проведення ЗНО-2015 у Львівському РЦОЯО, зокрема, у Рівненській області. Відзначивши вона й високий рівень координаційної, управлінської, організаційно-методичної роботи, проведеної обласною державною адміністрацією, управлінням освіти і науки Рівненської ОДА, Рівненським ОІППО, відділами, управліннями освіти районних, міських методичних кабінетів, центрів, районними, міськими методичними кабінетами, центрами, та поставила чіткі завдання щодо проведення ЗНО-2016. Начальник організаційно-методичного відділу Оксана Неофіта ознайомила відповідальних за ЗНО з новаціями та технологіями, які вперше будуть застосовуватись під час підготовки процедур ЗНО у 2016 році.

Передусім, без ЗНО з української мови та літератури не можна буде вступити до жодного ВНЗ України. Випускників наступного року чекатиме чимало відмінностей від тестування, яке проходило у 2015 року.

– Розпочнеться ЗНО 5-го травня і триватиме до 10 липня 2016 року. Абітурієнти складатимуть 12 предметів – два з яких обов’язкові – українська мова та література, математика чи історія України на вибір. Кожен учасник ЗНО матиме змогу скласти тест, не більше як і з чотирьох предметів. Це дозволить подати до 15 заяв у ВНЗ на п’ять спеціальностей», – зазначила Лариса Середяк.

Результати ЗНО з української мови та літератури, математики чи історії України зараховуватимуться як результати ДПА. Крім цих двох предметів, ДПА буде також з іноземної мови, але у вигляді екзамену. Тестові матеріали, зазначають у Львівському регіональному центрі, будуть перекладені шістьма мовами нацменшин – кримсько-татарською, молдовською, польською, російською, румунською, угорською.

Передуватиме основній сесії ЗНО, як і щороку, пробне тестування. Реєструватись на участь у ньому можна буде вже у січні. Перший пробний тест відбудеться 2 квітня.

– Минулорічне ЗНО на Рівненщині відбулось без порушень. А це означає, що усі чітко зрозуміли наскільки це важливе та відповідальне тестування. Кількість випускників 2016 року на Рівненщині буде дещо меншою, ніж торік – майже 8400. Але вже зараз і освітянам, і учням необхідно підготуватись до ЗНО як належить, – зазначив начальник управління освіти і науки Рівненської ОДА Григорй Таргонський. Нарада завершилась конструктивним діалогом з актуальних питань між представниками Львівського ЛРЦОЯО та відповідальними за ЗНО.

Лариса Качановська

Читайте також у “Новинах по-рівненськи”:

У Рівному відбувся благодійний концерт Гарячий гарбуз запрошує…

У Рівному відкрили меморіальну дошку герою-артилеристу

НА РІВНЕНЩИНІ МІЛІЦІОНЕРИ ВИКРИЛИ ЧЕРГОВУ НАРКОЛАБОРАТОРІЮ

У РІВНОМУ ПРАВООХОРОНЦІ ВСТАНОВЛЮЮТЬ ОСІБ, ПРИЧЕТНИХ ДО ДВОХ ВИБУХІВ

На Рівненщині житимуть за новими соціальними нормами

Хто облив жінку кислотою?

Бійцям АТО з Рівненщини пропонують безкоштовно отримати водійське посвідчення

У ритмі танго

НА ДУБРОВИЧЧИНІ СТАРАТЕЛІ ЧИНИЛИ ОПІР ПРАЦІВНИКАМ МІЛІЦІЇ

tomat_green-01

Теґи:
566 переглядів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

12 − 6 =