Вармінсько-Мазурське воєводство на Рівненщині поділилось власним досвідом у створенні Стратегії розвитку
Презентація відбулась 25 травня у Рівному в рамках відзначення 15-річчя міжрегіонального співробітництва між Рівненщиною та Вармінсько-Мазурським воєводством. Вчора голова Рівненської ОДА Олексій Муляренко та Маршалек воєводства Густав Марек Бжезін офіційно заявили про співпрацю ще на 3 роки.
«Наші регіони дуже схожі між собою. За природними характеристиками, за кількістю населення. Наші пріоритети, думаю, співпадають. І тому, ми з радістю ділимося досвідом і результатами впровадження власної Стратегії», – зазначив Густав Марек Бжезін, який висловив переконання, що спільна робота буде корисною для наступних напрацювань і доробок.
Як і на Рівненщині, на території Вармінсько-Мазурського воєводства переважає сільська місцевість, відсутня велика кількість промислових підприємств, а природа з численними лісами та озерами нагадує рівненську. Тож регіони мають схожі риси і виклики.
Під час зустрічі польські колеги говорили про те, як формувався шлях розвитку воєводства, якою є роль органів влади, бізнесу та лідерів у розробці стратегії. Свій головний документ Вармінсько-Мазурське воєводство формувало більше півтора роки і він став дороговказом для 116 гмін.
«4 роки тому ми вперше в історії нашої Рівненщини затвердили довгострокову Стратегію розвитку. Адже раніше ми планували лише на рік, а з 2014 року перейшли вже на 6-річне планування. Поки у нас немає такої можливості, як у Варміно-Мазурському воєводстві, робити Стратегію на 10 років, проте будемо орінтуватися на практичний досвід», – розповів заступник голови ОДА Ігор Тимошенко.
Семінар став актуальний і для представників ОТГ, і для районів, а також фахівців різних галузей, адже сьогодні в рамках децентралізації суттєво змінюється стиль управління, відзначила заступник голови ОДА Світлана Богатирчук-Кривко:
«Якщо раніше з Києва присилали документ і область це мала виконувати, то сьогодні процес децентралізації – це зовсім інші повноваження. Спочатку обласна експертна група вивчає стратегію кожної громади, кожного району, а потім вже формує основний документ Рівненщини, який затверджується обласною радою».
Повідомляє прес-служба Рівненської ОДА
244 переглядів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

13 − 4 =