12 липня у Рівненському обласному краєзнавчому музеї відбулася презентація книги «Таємний агент Микола Гоголь, або про що розповідає Тарас Бульба» доктора філософських наук, професора, проректора Національного університету «Острозька академія» Петра Кралюка.
af69878f43c07861ced337b8c0e7caf2
Книга викликала великий інтерес у рівнян, отож до музею прийшли краєзнавці, історики, письменники, педагоги, журналісти. Директор музею Олександр Булига привітав гостей і представив автора.
12.jpg
Петро Кралюк розповів, як до нього прийшла ідея написати цю книгу: його зацікавило питання, чому саме в Дубно відбуваються події повісті «Тарас Бульба»? Чи відвідував Микола Гоголь Волинь? Якщо так, то з якою метою? Автор подав присутнім на презентації свою схему «розслідування» цих питань. Зокрема, він припускає, що Гоголя в 1829 році прислали від Третього відділу імперської канцелярії на Волинь, адже тоді вже готувалося повстання 1830 року. Також присутні дізналися сміливі припущення автора щодо біографії Гоголя. Після виступу автора зав’язалася дискусія і про неординарну особистість Миколи Гоголя і про книгу Петра Кралюка.
В основі дослідницької методи – авторська теза про те, що «твори – це зашифрована біографія автора. Просто їх треба розшифрувати». Під цим кутом зору Петро Кралюк і розглядає гоголівські «Страшну помсту» і фрагменти другого тому «Мертвих душ», але найдетальніше досліджує «Тараса Бульбу».
4.jpg
За словами автора, повість «Тарас Бульба» одразу стала культовим твором російської літератури. Такою лишається й до сьогодні. Не менше значення вона мала і має для української культури. Можна навіть говорити й про те, що «Тарас Бульба» став важливим «ферментом» формування модерного українського націоналізму. Повість перекладено майже всіма європейськими мовами, навіть албанською та фламандською.
 Повідомляє прес-служба Рівненської обласної ради
639 переглядів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

5 − 5 =