15 січня 2019 р. Центр «Мнемоніка» презентував настільну гру для старшокласників «Зникле місто» та настінний календар «Полікультурне Рівне». Присутнім представили концепцію останнього – простір і містяни: багатонаціональне місто та історія буденності.
Настільна гра – це подорож мультикультурним простором міжвоєнного Рівного. Рухаючись полем гри (яке відтворює карту міжвоєнного Рівного), учні можуть ознайомитися з ключовими релігійними, культурними та освітніми об’єктами міста у період між двома світовими війнами. Така історія простору дозволяє відтворити українське, єврейське та польське «обличчя» Рівного, познайомити школярів із релігійними традиціями та побутом трьох головних громад міста у той період.
Настінний календар «Полікультурне Рівне» відтворює найпопулярніші світлини міста міжвоєнного періоду – фото людей та об’єктів історико-культурного спадку (православний храм, костел, синагога, залізничний вокзал, центральні вулиці тощо). Також календар містить інформацію про популярні книги з історії Рівного, написані як українськими, так і закордонними істориками.
Він демонструє як красу, так і буденне життя містян. А повсякдення було не завжди ідеальним. Ось як, наприклад, описує місто один із проїжджих сучасників:
«Осіннє болото, яке не висихає навіть у час погоди, укриває всю ширину проїжджої частини вулиці. Воно не заливає тротуарів тільки тому, що їх немає…»
Серед виступаючих – Тамара Аладько. Вона – донька однієї з героїнь світлини 1930-х рр., яка народилася й виросла в Рівному. Таких у місті залишилися одиниці. Через Голокост та подальші сталінські репресії більшість представників єврейської та польської громад міста були вбиті або депортовані. А саме вони визначали культурну ідентичність Рівного у міжвоєнний період.
Учасниця презентації – учениця Рівненської Української Гімназії Олександра Власюк, яка стала художницею настільної гри, та Галина Герасименко – дизайнер гри та календаря.
Керівниця проекту «Створення інструментів боротьби з антисемітизмом та ксенофобією»: «Центр «Мнемоніка» має за мету розробляти сучасні інструменти впливу на колективну пам’ять. Думаю, добрим підтвердженням цього є настільна гра – форма, яка давно використовується  для популяризації історичних знань». Директор Центру «Мнемоніка» Максим Гон: «Ми сподіваємося, що світлини, які представлені в календарі та настільна гра стануть у пригоді вчителям історії»
Учасники презентації отримали у подарунок гру «Зникле місто» та календар «Полікультурне Рівне».
Довідково: Настінний календар та настільну гру розроблено в межах проекту «Створення інструментів боротьби з антисемітизмом та ксенофобією» за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні.
Повідомляє Центр «Мнемоніка»
264 переглядів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

20 − тринадцять =