афіша20 березня 2016 року о 15 год. у відділі мистецтв Рівненської обласної універсальної наукової бібліотеки відбудеться презентація виставки робіт майстрів витинанки «Витинанка».
Здавлося б, що може бути цікавого і унікального у звичайній паперовій витинанці, яку вирізали наші бабусі? Проте, ця паперова прикраса увібрала народні смаки та вподобання, поняття про красу і добро, морально-етичні норми. Наші предки такими творами прикрашали свій побут: мисники, фіранки на вікнах, печі, стіни, бруси на стелі. Гарною вважалася та господиня – хата якої була гарно прикрашена.
З часом змінився побут, меблі, планування житла, зрештою, світогляд людей – хотілося чогось нового, модного, тому витинанки поступово зникали.
Хоч на певний час це мистецтво занепало, сьогодні воно набуває «другого дихання» і стрімко розвивається в індивідуальній творчості майстрів народного мистецтва і художників. Техніка витинанки успішно використовується у поліграфії: листівки, книжкові закладки; інтер’єрному дизайні та ін.
Ініціатор та організатор нашої виставки – рівненська художниця Тетяна Мельник, керівник гуртка образотворчого мистецтва підліткового клубу «Самоцвіт» Управління сім’ї, молоді та спорту. Тетяна Володимирівна рівнянка, закінчила Рівненський державний педагогічний інститут, факультет початкового навчання з образотворчим мистецтвом у 1997 році. Витинанкою займається з 2008 року. У 2015 – учасник ІІ Міжнародного фестивалю «Українська витинанка» у Могилеві-Подільському Вінницької обл.
Після знайомства з майстрами виникла ідея презентації витинанки з різних регіонів України для жителів нашого міста.
На виставці представлені роботи рівненських майстрів: Мельник Тетяни, Дребот Наталії, Хмель Ольги, Приймачек Тетяни, Волосянчук Наталі, Мельник Анастасії; митців з інших регіонів України: Олени Харченко, Ірини Зяткіної (м. Бердянськ), Юлії Датченко (м. Дніпропетровськ), Наталії Сташевської (м. Полтава), Ірини Токарської (м. Львів); майстрів витинанки з Литви: Клайдас Навіцкас, Одети Браженене, Лаймуте Фєдосєєвої; Валентини Слюнченко з Білорусі та Інни Шабуніної з Росії.
Виставка експонуватиметься у відділі мистецтв з 17 березня до 17 квітня 2016 року.

Читайте також у “Новинах по-рівненськи”:

На Рівненщині чоловік загинув через цигарки

20-річний рівнянин уночі намагався обікрасти магазин

Сьогодні у Рівному відбудеться презентація книги Ростислава Михайловича Слободенюка «Пора найкоротшої тіні».

3 гранати та 179 патронів привіз чоловік з військової служби на Рівненщину

Голів об’єднаних громад Рівненщини консультують поляки

На Рівненщині водій збив пішохода, зіткнувся з автомобілем і втік з місця події

У Рівному молодь серйозно “взялася” за боротьбу з безробіттям

Віталій Герман: У Рівному запрацював оновлений сайт ЦНАПу

Для шкіл Рівненщини придбали обладнання у кабінети фізики

Ліана Диновська: Адвокат Думановського поводить себе так , неначе суддя повинна задовольняти клопотання їх сторони або в іншому випадку суддя нестиме відповідальність

Теґи:
1 426 переглядів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

тринадцять − пять =