Освітяни області обговорили основні чинники формування здоровязберігаючого середовища у навчальному закладі під час колегії управління освіти і науки Рівненської ОДА.

За словами начальника управління освіти і науки Григорія Таргонського, особливу роль   займає створення умов для збереження здоров’я дітей – медичне обслуговування, дотримання санітарно-гігієнічних вимог і норм. Велике значення має раціональне харчування.

Упродовж останніх років усіма видами харчування було охоплено до 98 відсотків школярів.  Однак, додають освітяни, у 2015 році ситуація змінилася у зв’язку із змінами в законодавстві, зокрема скасування 4 Чорнобильської зони та відміни на даних територіях організації безкоштовного гарячого харчування для всіх вікових категорій учнів. На сьогодні усіма видами харчування охоплено 92 відсотки учнів.

Найбільш поширеною моделлю формування здорового способу життя є  виховний потенціал навчальних предметів – основи здоров’я, біологія, географія, фізична культура, література, історія, екологія інші, робота класних керівників, практичних психологів.  Суттєвим потенціалом для формування знань, умінь і навичок здорового способу життя           є й організація позакласної та гурткової роботи.  Загалом в області понад 80 тисяч учнів задіяні в позашкільній та гуртковій роботі. Вони займаються у понад 5 тисячах гуртках різного спрямування.

 Важливою складовою здоров’язберігаючого середовища дитини є і літній відпочинок та оздоровлення. В останні роки  на Рівненщині активно функціонують пришкільні табори. Так у 2013 році  їх було створено 560, в яких відпочинком було охоплено понад 62 тисячі учнів, у 2014 – 558, охоплено понад 51 тис. учнів. Однак, ситуація різко змінилася у 2015 році: лише в 9 районах області вдалося організувати роботу 161 пришкільному табору, в якому до відпочинку було залучено лише  17 тисяч учнів.

Наприкінці засідання члени колегії ухвалили низку рішень, які допоможуть у наступні роки поліпшити ситуацію у напрямі формування здоровязберігаючого середовища.

Повідомляє прес-служба Рівненської ОДА

Читайте також у “Новинах по-рівненськи”:

У Рівному викрито капітана поліції, який одержав хабар у сумі 15 тис грн

У Корецькому районі готові створити дві об’єднані громади

Сенсацією року на Рівненщині став 15-річний борець

Допоможіть врятувати від саркоми молоду дівчину.

Родина Ангелінки Карпук збирає кошти на чергову операцію

Моє дурненьке сіре мишенятко…

В Рівному перебуватиме ікона апостола Андрія Первозваного із частиною його святих мощей

Представників громадськості до поліцейської комісії визначать шляхом рейтингового голосування

Підприємці Рівненщини поповнили обласну казну на 1 мільярд гривень

3000 мешканців Рівненщини утеплили домівки у кредит

Найбільша кількість загиблих у 2015 році – під час ДТП

tomat_green-01

517 переглядів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

19 − три =