Грошові кошти в сумі дев’ять тисяч гривень стали наживою шахрая, котрі він зняв із банківської картки 36-річної мешканки обласного центру. Працівники Рівненського міськвідділу міліції проводять заходи, аби встановити особу зловмисника.

Усе почалося з дзвінка на мобільний. Жінка, піднявши слухавку, почула чоловічий тактовний голос. Незнайомець представився працівником банківської установи. За цікавим збігом обставин, саме цього дня вона чекала грошовий переказ, тому нічого поганого не запідозрила.

— Мені на мобільний зателефонував невідомий, назвався співробітником банку й запитав, чи не чекаю я грошового переказу, причому чітко назвав суму, яку мав переказувати мені чоловік, це 4000 гривень, — говорить потерпіла. — Я відповіла, що так, дійсно, чекаю. Тоді він сказав терміново йти до банкомату та здійснити низку операцій.

Коли жіночка прийшла в зазначене місце, шахрай зателефонував вдруге. Зловмисник надавав вказівки потерпілій, які вона чітко виконувала. Рівнянка у той момент не розуміла, що усі операції, які вона здійснює безпосередньо з банкомату, спрямовані на переказ грошових коштів на інший картковий рахунок.

Кілька разів перевіривши рахунок картки, жінка переконалася, що гроші так і не прийшли. Вирішила йти додому. І лише через два дні вона побачила, що з рахунку її кредитної карти зникли грошові кошти в сумі 9000 гривень, після чого повідомила про подію правоохоронців.

— Справжні працівники банківських установ ні за яких умов не будуть запитувати у Вас особисті дані, пін-коди чи іншу відому Вам інформацію. Коли Ви перебуваєте біля банкомату, звертайте увагу на дії, які Ви виконуєте, — зазначив начальник Рівненського МВ УМВС в Рівненській області Руслан Мельник. — Оскільки, як правило, самі ж потерпілі здійснюють переказ власних коштів на рахунки шахраїв, не звертаючи уваги на операції, що виконують. Завжди перевіряйте інформацію перш ніж виконувати дії, які нав’язують незнайомі Вам люди.

За даним фактом відкрито кримінальне провадження за частиною 1 статті 190 (шахрайство) Кримінального кодексу України. Наразі зловмисника розшукують. За такі дії чинним законодавством передбачено покарання у вигляді штрафу до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадськими роботами на строк до двохсот сорока годин, або виправними роботами на строк до двох років, або обмеженням волі на строк до трьох років.

Працівники міліції вкотре звертаються до всіх жителів обласного центру, аби вони були обачними, та у жодному разі не надавали інформацію про номери і коди доступу до банківських карток.

 

Повідомляє Надія ЮРЧУК, Рівненський МВ УМВС України в Рівненській області

Теґи:
461 переглядів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

2 × 1 =