У Рівненському центрі професійно-технічної освіти державної служби зайнятості, в інформаційно-бібліотечному ресурсі організовуються цікаві виставки. Бібліотекар Антоніна Лисенко постійно дбає, аби слухачі та відвідувачі бібліотеки отримували корисну інформацію про робітничі професії та долучалися до відродження народних промислів. Так, відвідувачі побували на експозиціях, присвячених професіям кравця, вишивальника, кухаря, кондитера, перукаря, манікюрника, виробника художніх виробів з лози та інших.
Сьогодні ж у навчальному відділенні РЦПТО ДСЗ, що на вул. Пирогова,8, триває яскрава виставка самобутніх виробів – «Лялька – мотанка – унікальний оберіг». Усі бажаючі можуть долучитися до опанування техніки виготовлення давнього сакрального оберегу – іграшки, творцем якої є народ.
Із самого початку свого виникнення ця символічна іграшка була пов’язана з народними обрядами та ритуалами, створювалась до певних дат і подій. Упродовж тисячоліть лялька не втратила своєї актуальності, і це, напевне, єдина іграшка, котра зберігає своєрідну таємницю та унікальність.
На виставці представлена література та зразки виробів, виготовлених слухачами навчального закладу за професією «Кравець». Іграшки цікаві за фольклорною тематикою, простотою форми, конструктивною вигадливістю, лаконічним декором, своєрідною емоційною налаштованістю та справжньою теплотою.
Створена власними руками, лялька-оберіг буде завжди додавати сил та енергії, оберігати та захищати, надихати на добро та гарний настрій.
585 переглядів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

тринадцять − 7 =