13 жовтня у Рівненському обласному краєзнавчому музеї під час круглого столу «Українська армія: минуле, сучасне, майбутнє» відбулася презентація виставки «Воїни. Історія українського війська». Це розповіді про історію військових формувань на теренах України від князівського дружинника ХІ століття, через реєстрове козацтво Гетьманщини часів Богдана Хмельницького, корпус січових стрільців – і до вояка Збройних сил України у зоні АТО.
1_92.jpg
 Навіть у тяжкі періоди бездержавності перед відкритими загрозами українці самоорганізовувалися, щоб захистити себе та свою землю. Історія нашого війська сягає часів Давньої Русі. Високо цінувалися загони з українських земель у військах Великого Князівства Литовського та Речі Посполитої. Козацька піхота була чи не найкращою у Східній Європі. У ХХ столітті українці показали світові чимало прикладів справжньої воїнської мужності, вправності та завзяття, які не мають бути забутими сьогодні.
1454498450_voyin21.jpg
 Експозиція дає змогу зазирнути в минуле та подивитися, якими були однострої та зброя українських воїнів у різні історичні епохи. Світлини супроводжує інформація про тип військових організацій, чисельність і озброєння військ, методи воєнного мистецтва та найвизначніші битви.
3.jpg– Після перемоги Революції Гідності та агресії Росії проти української держави відновлення національних військових традицій вкрай необхідне сучасній українській армії, – зазначили учасники круглого столу. – Хоча початкова неготовність Збройних сил України до війни на Сході і була частково подолана та навіть стала рушієм низки реформ, трансформація пострадянського війська в національне досі триває. Цей процес також потребує ґрунтовного перегляду традицій військового однострою, звань, знаків розрізнення і нагород.
Повідомляє прес-служба Рівненської обласної ради
442 переглядів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

1 × чотири =