35828Сьогодні 22 червня, 16.00, у Рівному, у Виставковій залі МБК (парк ім. Шевченка) відбудеться презентація книжки Юрія Шевчука, викладача Колумбійського університету, під назвою “Мовна шизофренія. Quo vadis, Україно?”
Автор книжки Юрій Шевчук поділиться своїм баченням мовної, культурної та політичної ситуації в Україні. На презентації можна буде придбати книжку “Мовна шизофренія…” з автографом Юрія Шевчука.
Юрій Шевчук (довідка)
Юрій Шевчук, кандидат філологічних наук (германістика), лектор української мови та культури на Департаменті слов’янських мов та в Інституті ім. А́верела Га́римана в Колумбійському університеті, Нью-Йорк, Сполучені Штати.
З 1978 по 1986 рр. навчався на Факультеті романо-германської філології Київського державного університету ім. Тараса Шевченка, де отримав ступінь кандидата філології.
З 1992 по 1999 рр. навчався в університеті “Нова школа соціологічних досліджень” (The New School for Social Research), у Нью-Йорку, США, де отримав ступінь маґістра політичних наук зі спеціяльностей “порівняльна політологія” та “американський уряд”.
З 1990 по 2012 р. викладав українську мову на Літній школі Гарвардського університету. З 2004 р. працює в Колумбійському університеті, де серед инших викладає курси з української мови, історії українського, совєтського і пост-совєтського кінематографа.
Пише і публічно виступає про проблеми українського кінематографу, культури та ідентичности. Його аналітичні статті та інтерв’ю про український і світовий кінематограф, ідентичність та культуру публікувалися в таких українських виданнях, як журнал і мережевий портал “Кіно-Коло” (kinokolo.ua), “Сценарна майстерня” (screenplay.com.ua), “Українська правда” (pravda.com.ua), “Дзеркало тижня”, “Телекритика” (telekritika.ua), “Український тиждень”, “Країна”, “Експрес” та инших.
Читав лекції в таких університетах, як Університет ім. Адама Міцкевича (Познань, Польща), Гарвардський, Єльський, Стенфордський (США), Торонтський (Канада), Ґранадський університет (Еспанія), Міланський, Римський (“Ла Сап’єнца”), Американський університет Джона Кебота у Римі, університет ім. Федерика Другого, Неаполь (Італія), Ґрайсвальдський університет (Німеччина), Львівський Національний університет ім. Івана Франка, Національний університет “Києво-Могилянська академія”, Київський Національний університет ім. Тараса Шевченка.
Член Асоціяції славістичних та східноевропейських досліджень (ASEEES), Американської асоціяї викладачів слов’янських та східноевропейських мов (AATSEEL), Американської асоціяції українознавців, Української Вільної Академії Наук у Нью-Йорку, Наукового товариства ім. Шевченка у Нью-Йорку, в якому очолює філологічну секцію, Національної спілки кінематографістів України.
Повідомляє прес-служба Рівненської міської ради
454 переглядів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

три × 3 =